Frontaal
Naakt
23 februari 2010

Seks met dieren

Peter Breedveld

best14

In twee verhalen van Duizend en één Nacht is er sprake van een vrouw die het met dieren doet. In het eerste betrapt Wardan de slager één van zijn trouwe klanten met een beer, die zij ‘het beste geeft van wat de zonen van Adam toebehoort’. Wardan doodt de beer en daarna, op haar eigen verzoek, ook de vrouw, waarna hij wordt beloond met goud en juwelen.

Het tweede verhaal gaat over een prinses en een aap. Ze doet het, behalve met de aap, ook met een zwarte man. De prinses wordt eveneens betrapt door een slager – beide verhalen spelen zich af in Caïro, want Egyptenaren staan bekend om hun zoöphilie – die de aap doodt. Hij negeert de smeekbeden van de prinses haar ook te doden en trouwt in plaats daarvan met haar.

In bed blijkt ze echter niet te bevredigen, waarna hij haar meeneemt naar een kruidenvrouwtje, die het prinsesselijke vagijn blootstelt aan de dampen van een kokend kruidenmengsel. Uit het vagijn vallen daarop een zwarte en een gele worm, de ene het resultaat van de vrijage met de zwarte man, de andere van die met de aap – en hierna is ze genezen van haar onmenselijke libido.

Seks met dieren is een veelvoorkomend thema in de wereldliteratuur. Bekende westerse voorbeelden zijn de verhalen van de verkrachting van Leda door Zeus in de gedaante van een zwaan, en van de verkrachting van Europa door Zeus in de gedaante van een stier. Vooral het verhaal van Leda en de Zwaan is in de loop der eeuwen een dankbaar onderwerp geweest voor schilders en andere kunstenaars. Seks met dieren – de Torah en het Oude Testament schrijven de doodstraf voor, maar in de fantasie mag alles, nietwaar, en daarvan zijn de illustraties, die sinds vorige week de artikelen op deze site begeleiden, het resultaat.

Maar onlangs is er een nieuwe wet aangenomen die zes maanden gevangenisstraf in het vooruitzicht stelt voor

‘degene die een afbeelding – of een gegevensdrager, bevattende een afbeelding – van een ontuchtige handeling, waarbij een mens en een dier zijn betrokken of schijnbaar zijn betrokken, verspreidt, openlijk tentoonstelt, vervaardigt, invoert, doorvoert, uitvoert of in bezit heeft.’

De media hebben het in de berichtgeving over deze wet altijd over een verbod op seks met dieren, en HP/De Tijd verbaast zich erover dat ‘zoiets walgelijks’ niet allang verboden was, maar dat is maar een deel van het verhaal. Als ik de tekst van het wetsvoorstel goed begrijp, kan ik niet anders concluderen dan dat het tonen van een schilderij van Leda en de Zwaan voortaan verboden is. Hokusais meesterwerk De Droom van de Vissersvrouw, één van de sublieme voorbeelden van de Japanse ukiyo-e, is verboden. Deze afbeelding van een reliëf van de Indiase Lakshana Tempel, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat, is goed voor zes maanden brommen. Als ik het goed begrijp, loop ik het risico tot zes maanden gevangenisstraf te worden veroordeeld wegens het publiceren van zoöfiele plaatjes op deze site.

Ik kan niet geloven dat alleen de VVD en het CDA tegen dit gedrocht van een wet hebben gestemd. (Volgens HP/De Tijd is het CDA ‘dus vóór dierenseks’ maar dat slaat nergens op – het CDA heeft tegen gestemd omdat de bestaande wet al voldoende voorzag in een verbod op seks met dieren en op dierenporno). De overige partijen zijn dus kennelijk voor het bewaken van de publieke moraal door een zedenpolitie. Voor het wettelijk beteugelen van de fantasie.

Uiteraard denk ik niet dat de politiek – zelfs de volksverheffers van de PvdA niet – werkelijk een afbeelding van Leda en de Zwaan strafbaar willen stellen. Daarom plaats ik de dierenpornoplaatjes ook zonder schroom op deze site. Ik kan me niet voorstellen straks daadwerkelijk door tien man politie van mijn bed te worden gelicht.

Daarom aan u, lieve lezers, de vraag: wat zie ik blijkbaar verkeerd?

Peter Breedveld is voor de zekerheid toch maar het land uitgevlucht en verblijft thans in Londen.


Reacties gesloten. Mail de redactie.

« home