Frontaal
Naakt

Ongesluierde opinies, interviews & achtergronden

Een plotse dood

Tom Lievens


Illustratie: Heinrich Kley

Idrissa Diallo was de naam. Zijn verhaal is dat van duizenden. Een geboorte in een geografisch minder bedeelde plek op deze bol en waar het vrij oncomfortabel toeven is. Het weer doch, schijnt er goed te zijn. Alle dagen zon.

Een trektocht van Guinea richting Europa werd ondernomen. Eens in Marokko geraakte hij ook nog eens tot aan een van de poorten van Europa die Afrika rijk is: De kuststad Melilla, een van de twee stukjes Spaans grondgebied in Marokko. Maar die poort is klein en langs beide zijden geflankeerd door een zes meter hoog hek dat rondom dit stadje staat en tot diep in de zee doorloopt. Sommigen zijn niet bedreven in het polstokspringen zonder stok over dat hek en proberen het zwemmend, hadden die gisse poortbewakers al jaren geleden opgemerkt.

Idrissa’s verbetering van het wereldrecord rennen, vallen en weer opstaan eindigde in tranen: Hij werd geklist en, zonder enig delict of misdaad gepleegd te hebben, vastgezet in een interneringskamp voor vreemdelingen. (CIE: Centro Internamiento Extranjeros) in Melilla. Op 22 december 2012 drong een reisje naar het Internerings Centrum voor Vreemdelingen in Zona Franca, het havengebied van Barcelona, zich blijkbaar op. In afwachting van een beslissing over zijn lot. Een beslissing die binnen de 60 dagen moet genomen worden.

Isidro’s reis richting paradijs kwam tot een abrupt einde in de vroege ochtend van 6 januari, terwijl de Spaanse kindjes met glinsterende oogjes hun Drie Koningen-cadeautjes in ontvangst namen: Een plotse, niet-gewelddadige dood, luidde het officieel.

De derde dode in minder dan drie jaar tijd in datzelfde centrum. De poppen gingen aan het dansen en een onderzoek zal ingesteld worden. Vijf celgenoten beweren dat er veel te lang gewacht werd met hulp bieden. Maar naar wat zal er gezocht worden? Er zijn geen regels of wetten voor de CIE. Niets de ballen.

Een gevangene die vastzit in eendere welke Spaanse gevangenis, en dus wel degelijk iets meer op zijn kerfstok heeft dan over een hek duikelen, heeft meer rechten dan een geïnterneerde in een vreemdelingencentrum. Deze bunkers van schaamte, goed afgeschermd voor de blikken van de flanerende Rambla-toerist, herbergen niet alleen vreemd gespuis maar ook onfrisse praktijken. De afgelopen jaren zijn er karrevrachten aan klachten binnengelopen via de advocaten van een paar van die, volgens sommigen, onverlaten.

Vele tapijten lijken voorhanden om deze ‘akkefietjes’ onder te vegen, want niets werd er mee gedaan. Binnen de zestig dagen worden ze gedeporteerd of herwinnen ze hun vrijheid. Dus die amokmakers snel de mond proberen snoeren en vergeten, lijkt de gehanteerde maatstaf.

Hun enige misdaad? Niet beschikken over een paspoort dat voor de één kwaliteitslabel blijkt, voor de ander een doodvonnis.

Tom Lievens woont op een berg ergens tussen Barcelona en Manresa. Werkt aan een roman, schrijft reportages en een wekelijkse column voor apache.be en is correspondent in Catalonië voor VRT Radio 1. Heeft uiteraard een blog en twittert.

20 januari 2012 — Tom Lievens

Reacties op dit artikel zijn gesloten. Wilt u reageren?
Stuur een e-mail naar de redactie.

« terug naar home


Home

Archief

 

STEUN FRONTAAL NAAKT MET EEN TIKKIE!

 

 

CONTACT
Stuur uw loftuitingen en steunbetuigingen naar Frontaal Naakt.

NIEUWSBRIEF
Ontvang gratis de Frontaal Naakt nieuwsbrief.

 

pbgif (88k image)
 

Let op: Toelating van reacties en publicatie van opiniestukken van anderen dan de hoofdredacteur zelf betekenen geenszins dat hij het met de inhoud ervan eens is.

 

pbgif (88k image)
 

MEEST GELEZEN IN JANUARI

O De aarsmade van Donald Trump

O Rot op met je taalfascisme

O Nederlandse cultuur

O De constructieve nazi

O Ik zou een betere nazi zijn dan Martin Bosma

O De kwaadaardige aanval van Renske Leijten op Sylvana Simons

O Marokkanen

O Nu ook witte mensen de klos zijn, voelt die Pax Americana niet meer zo veilig

O De meest gelezen stukken van 2025

O Hoe Nederland zo’n walgelijk zelfgenoegzaam bolwerk van racisme werd

 

pbgif (88k image)
 

BLURBS
“How does it feel to be famous, Peter?” (David Bowie)

“Breedveld is een éénmans no-go-area.” (Fréderike Geerdink)

“Tegenover de enorme hoeveelheid onnozelaars in de Nederlandse journalistiek, die zelfs overduidelijke schertsfiguren als Sywert, Baudet en Duk pas ver in blessuretijd op waarde wisten te schatten, staat een klein groepje van ondergewaardeerde woestijnroepers. Met Peter op 1.” (Sander Schimmelpenninck)

“Frontaal Naakt dient een publiek belang” (mr. P.L.C.M. Ficq, politierechter)

“Peter schrijft hartstochtelijk, natuurlijk beargumenteerd, maar zijn stijl volgt het ritme van zijn hart.” (Hafid Bouazza).

“Ik vind dat je beter schrijft dan Hitler” (Ionica Smeets)

“Peter is soms een beetje intens en zo maar hij kan wél echt goed schrijven.” (Özcan Akyol)

“Jij levert toch wel het bewijs dat prachtige columns ook op weblogs (en niet alleen in de oude media) verschijnen.” (Femke Halsema)

“Literaire Spartacus” (André Holterman)

“Wie verlost me van die vieze vuile tiefuslul?” (Lodewijk Asscher cs)

“Pijnlijk treffend” (Sylvana Simons)

네덜란드 매체 프론탈 나크트(Frontaal Naakt)에 따르면, 네덜란드 라 (MT News)

“Echt intelligente mensen zoals Peter Breedveld.” (Candy Dulfer)

“De Kanye West van de Nederlandse journalistiek.” (Aicha Qandisha)

“Vieze gore domme shit” (Tofik Dibi)

“Ik denk dat de geschiedenis zal uitmaken dat Peter Breedveld de Multatuli van deze tijd is.” (Esther Gasseling)

“Nu weet ik het zeker. Jij bent de antichrist.” (Sylvia Witteman)

“Ik ben dol op Peter. Peter moet blijven.” (Sheila Sitalsing)

“Ik vind hem vaak te heftig” (Hans Laroes)

“Schrijver bij wie iedereen verbleekt, weergaloos, dodelijk eerlijk. Om in je broek te piesen, zo grappig. Perfecte billen.” (Hassnae Bouazza)

“Scherpe confrontatie, zelfs als die soms over grenzen van smaak heen gaat, is een essentieel onderdeel van een gezonde democratie.” (Lousewies van der Laan)

“Ik moet enorm lachen om alles wat Peter Breedveld roept.” (Naeeda Aurangzeb)

“We kunnen niet zonder jouw geluid in dit land” (Petra Stienen)

“De scherpste online columnist van Nederland” (Francisco van Jole)

“Elk woord van jou is gemeen, dat hoort bij de provocateur en de polemist, nietsontziendheid is een vak” (Nausicaa Marbe)

“Als Peter Breedveld zich kwaad maakt, dan wordt het internet weer een stukje mooier. Wat kan die gast schrijven.” (Hollandse Hufters)

“De kritische en vlijmscherpe blogger Peter Breedveld” (Joop.nl)

“Frontaal Naakt, waar het verzet tegen moslimhaat bijna altijd in libertijnse vorm wordt gegoten.” (Hans Beerekamp – NRC Handelsblad)

“De grootste lul van Nederland” (GeenStijl)

“Verder vermaak ik mij prima bij Peter Breedveld. Een groot schrijver.” (Bert Brussen)

“Landverrader” (Ehsan Jami)

“You are an icon!” (Dunya Henya)

“De mooie stukken van Peter Breedveld, die op Frontaal Naakt tegen de maatschappelijke stroom in zwemt.” (Sargasso)

‘De website Frontaal Naakt is een toonbeeld van smaak en intellect.’ (Elsevier weekblad)

“Frontaal Gestoord ben je!” (Frits ‘bonnetje’ Huffnagel)

“Jouw blogs maken hongerig Peter. Leeshonger, eethonger, sekshonger, geweldhonger, ik heb het allemaal gekregen na het lezen van Frontaal Naakt.” (Joyce Brekelmans)

‘Fucking goed geschreven en met de vinger op de zere plek van het multicultidebat.’ (jury Dutch Bloggies 2009)

Frontaal Naakt is een buitengewoon intelligent en kunstig geschreven, even confronterend als origineel weblog waar ook de reacties en discussies er vaak toe doen.’ (jury Dutch Bloggies 2008)

‘Intellectuele stukken die mooi zijn geschreven; confronterend, fel en scherp.’ (Revu)

‘Extreem-rechtse website’ (NRC Handelsblad)

‘De meeste Nederlanders zijn van buitengewoon beschaafde huize, uitzonderingen als Peter Breedveld daargelaten.’ (Anil Ramdas)

‘Peter Breedveld verrast!’ (Nederlandse Moslim Omroep)

‘Breedveld is voor de duvel nog niet bang’ (Jeroen Mirck)

‘Nog een geluk dat er iemand bestaat als Peter Breedveld.’ (Max J. Molovich)

‘Godskolere, ik heb me toch over je gedróómd! Schandalig gewoon.’ (Laurence Blik)

 

pbgif (88k image)
 

LINKS

 

 


 

RSS RSS