God is het antwoord

Peter Breedveld

Nu (300k image)

De kankerbestrijding heeft de afgelopen vijftig jaar indrukwekkende resultaten geboekt. Wie vroeger kanker kreeg, ging daar vrijwel zeker aan dood. In de afgelopen vijftig jaar is die kans gehalveerd, van vijftig naar vijfentwintig procent. Veel vormen van kanker zijn tegenwoordig te genezen. Dat is allemaal dankzij het onderzoek van echte medische wetenschappers. Toch gaan er nog altijd veel mensen aan kanker dood en hoewel de kennis van deze ziekte enorm is toegenomen, is er ook nog veel onbekend. Met andere woorden: er zitten lacunes in die kennis. Er moet nog veel gedaan worden.

Van die lacunes maken kwakzalvende charlatans dankbaar gebruik. Die parasiteren op onze angst, wijzen er op dat dokters ook niet alles weten. Ze wijzen naar blunderende medici, naar specialisten die in de zak zitten van de farmaceutische industrie. “Zie je wel”, zeggen ze. “Niet te vertrouwen, die gevestigde medische wetenschap. Gaat u uw lot in handen leggen van zulke schurken? Probeert u liever mijn schapenkeuteltherapie. De gevestigde wetenschap is er nog altijd niet in geslaagd te bewijzen dat die níet werkt!”

Hoogleraar moleculaire biofysica Cees Dekker en onderwijsminister Maria van der Hoeven zijn ook zulke kwakzalvers. Ze wijzen naar de evolutietheorie, die de biologische en de medische wetenschap een enorme hoeveelheid inzichten heeft verschaft, en zeggen: “Moet je zien wat een lacunes er in die evolutietheorie zitten. Wat een stumpers zijn die biologen eigenlijk. Probeert u liever ons geloof. Dat heeft echt óveral een antwoord op. En het lukt die sukkels van de gevestigde wetenschap maar niet te bewijzen dat er helemaal geen God is!”

Ik zag Dekker vorige week in het televisieprogramma Rondom Tien en moest meteen denken aan al die nare christenen die mijn jeugdherinneringen bevuilen: hun arrogante, zelfvoldane grimassen, die geveinsde betrokkenheid bij hun medemens: “Jij hebt toch iets van een leegte in je. Je hart is koud, want jij hebt de Here Jezus niet toegelaten.”

Zo zat die Dekker er ook bij, minzaam neerkijkend op zijn atheïstische en agnostische collega-wetenschappers. Wat vónd-ie ze arm, omdat ze weigerden de Here Jezus een plekje te geven in hun theorieën en bevindingen. Ze lieten zich door hem ook veel te veel op de kast jagen. Want, zo concluderen de christenhonden vervolgens: ‘De reacties zijn zo emotioneel omdat de opvatting, dat wetenschap en geloof gescheiden dienen te blijven, óók maar een geloof is. Die agnosten zijn in feite gevaarlijke fundamentalisten, die een open discussie in de weg staan’.

En zo hoeven we het niet meer te hebben over wat er eigenlijk aan de wetenschap wordt toegevoegd wanneer je God als mogelijke verklaring voor allerlei verschijnselen in overweging neemt. Gelukkig maar, want Dekker komt zelf ook niet verder dan een of andere bacterie die zich voortbeweegt met een motortje dat zó gecompliceerd is, dat dat niet toevallig kán zijn ontstaan. Dat motortje moet ontworpen zijn door een hele knappe geest. Door God, dus.

Vroeger zeiden bestrijders van de evolutietheorie dat trouwens ook over het menselijk oog. Dat zat zo ingewikkeld in elkaar, dat kon alleen maar door God zijn verzonnen. Inmiddels is aangetoond dat kwallen ‘zien’ met betrekkelijk simpele, lichtgevoelige cellen en dat er tussen die lichtgevoelige cellen en ons menselijke oog allerlei tussenvormen bestaan, van simpel tot gecompliceerd, die een evolutie van lichtgevoelige cel naar menselijk oog heel plausibel maken.

Het is dus een flutargument, dat God wel moet bestaan omdat het universum zo ingewikkeld is.

En wat dan nog, eigenlijk, als God werkelijk degene is geweest die ons universum in elkaar heeft gesleuteld? Worden we daardoor iets wijzer over hoe ons oog werkt? Weten we dan opeens waarom er nog altijd mensen zijn die het gen dragen waardoor hun kinderen taaislijmziekte kunnen krijgen? Krijgen we opeens meer inzicht in de manier waarop het menselijke brein zich heeft ontwikkeld?

Neen, dus. God in de wetenschap kan alleen maar leiden tot taboes op het stellen van bepaalde vragen, of tot gemakzucht: “Maar het antwoord op dat dilemma is toch allang bekend, jongens? God is het antwoord! God zit hierachter en Gods wegen zijn nou eenmaal ondoorgrondelijk, dus hou maar op met verder zoeken. Wat? Zie ik daar nou een eigenwijs iemand die ondanks mijn overtuigende argumenten nog steeds door een microscoop zit te koekeloeren? Op de brandstapel met die ketter!”

Natuurlijk is het ze niet echt te doen om de wetenschap. Vorige week zaterdag werd duidelijk waar het Maria van der Hoeven wèl om te doen is. Tegen NRC Handelsblad zei ze, op de vraag waarom ze over de evolutie was beginnen te zeuren: ‘Bij de moslimgroep lopen we aan tegen problemen op scholen en universiteiten. Leerlingen zeggen bij examens of onderdelen van het lessenprogramma: het staat niet in de koran, dus het kan niet.’

Aha! Dus dáár gaat het de minister om: moslims paaien! Ze heeft zeker gehoord over de moslims aan de Amsterdamse Vrije Universiteit die niks van de evolutietheorie willen weten en dacht toen: “Religieuze mafkezen die wel aan een universiteit willen studeren, maar die niks van wetenschap moeten hebben. Hier valt wat te halen!”

Het zal ook eens niet. Een tijdje geleden, toevallig vlak na de slachting van Theo van Gogh door een religieuze fanaticus, vond mannenbroeder Piet Hein Donner het opeens nodig om het verbod op smadelijke godslastering weer eens in ere te herstellen. Premier Jan Peter Balkenende was toen ook flink bezig een bruine tong te halen bij de moslimgemeenschap. Dus dat nu weer een prominente CDA-er bezig is op schofferende wijze moslimstemmen te werven zou geen verbazing moeten wekken.

Schandalig is het natuurlijk wel, dat het CDA de huidige multiculturele ellende gebruikt om te proberen Nederland naar de Middeleeuwen terug te voeren. Het is dan ook tijd dat we in opstand komen tegen dit brutale christenhondenoffensief. De nieuwe televisieserie van Muntz en de Wint, God bestaat niet, die vanaf maandag 7 juni op televisie is te zien, is een mooi begin. Ga vooral ook naar de briljante film Sin City , een nihilistische orgie van gratuit geweld waarvan ik zeker weet dat die veel CDA-ers een doorn in het oog zal zijn.

Sin City is namelijk gebaseerd op de fantastische stripboeken van Frank Miller, en van de hoofdpersoon van het eerste deel, Marv (in de film gespeeld door een sterren van de hemel acterende Mickey Rourke), is een paar jaar geleden een poppetje, een zogenaamde action figure gemaakt. Dat was dat poppetje in een elektrische stoel, die je als een echte beul kon bedienen door een hendeltje over te halen, zodat Marv werd geëlektrocuteerd. Het CDA vond dit aanstootgevend en heeft er toen kamervragen over gesteld. Ze kunnen het gewoon niet laten hun betuttelende neus te steken in andermans zaken. Maar die kamervragen waren toen vermakelijk, omdat het CDA leek te zijn uitgerangeerd en het natuurlijk ongewild reclame voor die poppetjes zat te maken.

Nu zien de christenhonden hun kans echter schoon om weer bezit te nemen van onze samenleving. Het is zoals Lagonda een tijdje terug schreef: ‘overal om je heen komen de gggristenen, als zombies uit een film van Romero, voetje voor voetje weer uit de schaduwen gekropen. In de ruimte die de Islam zich in onze ideologisch verlamde maatschappij heeft toegeëigend, zien ook gggristenen hun kans schoon om weer op te rukken. Steeds vaker zullen we te maken gaan krijgen met gggristenen die huilend van verontwaardiging hun respect opeisen, en grimmig zullen wijzen op hun vanzelfsprekende morele superioriteit.’

Harde actie is geboden. Verzet u tegen het CDA. Maak u schuldig aan smadelijke godslastering, leef een hedonistisch leven, koester de leegte in uw koude hart, omhels het nihilisme en het ergste van alles: denk rationeel. Hecht alleen waarde aan de feiten. Ze zullen u haten. Ze zullen u doodsbedreigingen sturen. Dat doen ze omdat ze bang zijn. Dat is terecht. Want ze krijgen ons niet. We geven ons nooit over.

Peter Breedveld is tegenwoordig helemaal idolaat van Juana Molina.

4 juni 2005 — Algemeen

Reacties gesloten. Reageren? Mail de redactie.

« home