Frontaal
Naakt

4 juni 2016

Vingertje wijzen

Geert Eclips

foebele12
Scène uit Vivre Nu.

Ooit, in een ver verleden (2006), werd de socialistische kapitalist Wouter Bos hard aangepakt door de katholiek-gereformeerde partijleider van het CDA Jan Peter Balkenende. “U draait en u bent niet eerlijk”, beet Jan Peter Balkenende Wouter Bos toe. Architect van dit hoogstandje was Jack de Vries, womanizer en spindoctor van het CDA, partij van de hoek van de samenleving. Dit heerschap was daarnaast ook verantwoordelijk voor defensie, maar door zijn keiharde belangstelling in een hoeksteen verwarde hij grenzen met grenzen. Enfin.

Welnu, dat draaien is een beetje een dingetje geworden de afgelopen jaren. En dat draaien hangt vaak samen met een mening. Na de as van de krant te hebben afgeslagen, want er was OPHEF!!1!1 over de krant, viel mijn oog op een interview in de Volkskrant van een zekere journalist met Annabel Nanninga, opiniemaker dan wel columnist bij The Post Online.

Kutracisten

Ze steekt in het interview gelijk van wal: “Dan krijg je zo’n uitzwaaipagina op Facebook en komen al die imbecielen weer uit hun holen om ‘bananen’ en ‘katoenplukken’ te roepen. Maar kijk op internet eens naar de reacties onder een willekeurig nieuwsbericht over Israël. Daar lees je al jaren uitspraken als: Hitler had zijn werk moeten afmaken.”

De goede verstaanders onder ons zouden dit kunnen lezen als: “maar zij doen het ook!” Stelletje kutracisten die bananen en katoenplukken roepen en dobbernegers (o nee, dat was iemand anders), gut o gut, de toon. Maar die berichten over Israël, die liegen er ook niet om, hoor! Die racisten staan heus niet alleen in hun strijd. De moslims doen het ook. Maar de toon!

Billenknijpers

Maar dan laat la belle Nanninga haar schaats scheefrijden. Onder haar volle gewicht, arm schaatsje, verschijnt er op het ijs: “Vervolgens zeggen die ontzettend lieve goedbedoelende bakfietsgrachtengordelvrouwen en de Pechtoldjes van deze wereld – die zelf niet in dat soort buurten wonen – dat er ook blanke billenknijpers zijn en dat mensen in Staphorst ook niet van homo’s houden.”

Zij verwijt hier de bakfietsgrachtengordelvrouwen en Pechtoldjes dat zij met een vingertje wijzen naar anderen, ‘die het ook doen’. Zij doen het ook. Waar hebben wij dat eerder gelezen? Jack de Vries zou laten zeggen: “Uw hoeksteen draait, dat is niet eerlijk!”

Geert Eclips komt uit het hoge noorden en werkt in een buurthuis.


Reacties gesloten. Reageren? Mail de redactie.

« home