Frontaal
Naakt

Ongesluierde opinies, interviews & achtergronden

Geen excuus

Hassnae Bouazza

bel17 (59k image)

Een paar jaar geleden was er een bijeenkomst van Amsterdamse Joden en moslims in een moskee, met het doel meer onderling begrip te kweken. Maar al snel werd het gezellige samenzijn verstoord door een oproerkraaier die tekst en uitleg van de aanwezige Joodse gasten eiste over het Israëlische Palestijnenbeleid. De Marokkaanse mannen waren zichtbaar gegeneerd en één van de Joodse gasten gaf geheel terecht aan niet aangesproken te willen worden op de politiek van Israël. Maar de schreeuwlelijkerd wist van geen ophouden.

Eenzelfde soort situatie herhaalt zich steeds bij demonstraties tegen de Israëlische politiek. Iedere keer weer is er een groep die oproept tot het vergassen van Joden. Het valt niet te rijmen: tegen onrecht demonstreren en vervolgens oproepen tot een ander onrecht.

Sympathie kweken is een kunst die nogal wat moslims niet beheersen. Met zulke tegenstanders heeft Israël geen pr-machine meer nodig en met dergelijke vrienden kunnen de Palestijnen alle hoop op een kentering in de publieke opinie laten varen.

Er is geen excuus voor het roepen van ‘Hamas, Hamas, alle Joden aan het gas’, al doet een aantal mensen nog zo zijn best het gedrag van de jongens te vergoelijken en te bagatelliseren. Het scanderen van racistische leuzen en oproepen tot geweld is en blijft onacceptabel.

Haatzaaien en racisme, was dat nou juist niet waar moslims in Nederland tegen vochten? Hoe moeten de Joodse mededemonstranten zich hebben gevoeld toen ze de leuzen hoorden? Als de Joodse gasten in de moskee, lijkt me. Ze zijn van goede wil, respecteren de gelijkwaardigheid van alle mensen en krijgen dan opeens te horen dat ze eigenlijk aan het gas moeten.

Je moet het die raddraaiers nageven: ze weten altijd de aandacht te verleggen naar hun oerdomme en verwerpelijke gedrag en voor je het weet, gaat het niet meer over het Israëlische offensief, maar om hen. En maar steen en been klagen dat ze altijd onderwerp van discussie zijn, Steeds ook is er iemand die het vergoelijkt aan de hand van groteske vergelijkingen. Zoals jongerenwerker Tachi die in het Algemeen Dagblad beweerde dat Marokkaanse jongeren uit Rotterdam zich als in Gaza wanen. Nederland is geen bezet gebied. Wie zegt van wel, is alle verhoudingen kwijt.

Het is de laatste weken al vaker te berde gebracht: de strijd in het Midden-Oosten woedt hier welig voort in de media, vooral ook op het Internet. De ene partij beticht de andere van hypocrisie en overmatige emotionaliteit, daarbij voorbijgaand aan de eigen fixatie en hevige opvliegers bij het lezen van deze of gene onwelgevallige mening. Je hierin begeven, voelt aan alsof je in een smerig modderbad stapt; het is drijfzand dat je dieper en dieper meetrekt in de stroom van blinde haat, wellustig leedvermaak en regelrechte leugens verpakt in zogenaamd beschaafde woorden. De menselijkheid lijkt het eerste geslachtofferd te worden.

Het zou goed zijn even een pauze te nemen, want van wat introspectie en zelfkritiek is nog nooit iemand dood gegaan.

Hassnae Bouazza (حسناء بوعزة) schrijft voor Vrij Nederland, OpZij, de website van het Vlaams-Nederlandse huis deBuren en de Arabische site van de Wereldomroep. Dat ze nog tijd heeft om in het geheim voorbereidingen te treffen voor de vestiging van het kalifaat in Nederland, mag een wonder heten. Bovenstaand stuk is eerder gepubliceerd in De Volkskrant.

Reacties op dit artikel zijn gesloten. Wilt u reageren?
Stuur een e-mail naar de redactie.

« terug naar home


Home

Archief

 

STEUN FRONTAAL NAAKT MET EEN TIKKIE!

 

 

CONTACT
Stuur uw loftuitingen en steunbetuigingen naar Frontaal Naakt.

NIEUWSBRIEF
Ontvang gratis de Frontaal Naakt nieuwsbrief.

 

pbgif (88k image)
 

Let op: Toelating van reacties en publicatie van opiniestukken van anderen dan de hoofdredacteur zelf betekenen geenszins dat hij het met de inhoud ervan eens is.

 

pbgif (88k image)
 

MEEST GELEZEN IN JANUARI

O De aarsmade van Donald Trump

O Rot op met je taalfascisme

O Nederlandse cultuur

O De constructieve nazi

O Ik zou een betere nazi zijn dan Martin Bosma

O De kwaadaardige aanval van Renske Leijten op Sylvana Simons

O Marokkanen

O Nu ook witte mensen de klos zijn, voelt die Pax Americana niet meer zo veilig

O De meest gelezen stukken van 2025

O Hoe Nederland zo’n walgelijk zelfgenoegzaam bolwerk van racisme werd

 

pbgif (88k image)
 

BLURBS
“How does it feel to be famous, Peter?” (David Bowie)

“Breedveld is een éénmans no-go-area.” (Fréderike Geerdink)

“Tegenover de enorme hoeveelheid onnozelaars in de Nederlandse journalistiek, die zelfs overduidelijke schertsfiguren als Sywert, Baudet en Duk pas ver in blessuretijd op waarde wisten te schatten, staat een klein groepje van ondergewaardeerde woestijnroepers. Met Peter op 1.” (Sander Schimmelpenninck)

“Frontaal Naakt dient een publiek belang” (mr. P.L.C.M. Ficq, politierechter)

“Peter schrijft hartstochtelijk, natuurlijk beargumenteerd, maar zijn stijl volgt het ritme van zijn hart.” (Hafid Bouazza).

“Ik vind dat je beter schrijft dan Hitler” (Ionica Smeets)

“Peter is soms een beetje intens en zo maar hij kan wél echt goed schrijven.” (Özcan Akyol)

“Jij levert toch wel het bewijs dat prachtige columns ook op weblogs (en niet alleen in de oude media) verschijnen.” (Femke Halsema)

“Literaire Spartacus” (André Holterman)

“Wie verlost me van die vieze vuile tiefuslul?” (Lodewijk Asscher cs)

“Pijnlijk treffend” (Sylvana Simons)

네덜란드 매체 프론탈 나크트(Frontaal Naakt)에 따르면, 네덜란드 라 (MT News)

“Echt intelligente mensen zoals Peter Breedveld.” (Candy Dulfer)

“De Kanye West van de Nederlandse journalistiek.” (Aicha Qandisha)

“Vieze gore domme shit” (Tofik Dibi)

“Ik denk dat de geschiedenis zal uitmaken dat Peter Breedveld de Multatuli van deze tijd is.” (Esther Gasseling)

“Nu weet ik het zeker. Jij bent de antichrist.” (Sylvia Witteman)

“Ik ben dol op Peter. Peter moet blijven.” (Sheila Sitalsing)

“Ik vind hem vaak te heftig” (Hans Laroes)

“Schrijver bij wie iedereen verbleekt, weergaloos, dodelijk eerlijk. Om in je broek te piesen, zo grappig. Perfecte billen.” (Hassnae Bouazza)

“Scherpe confrontatie, zelfs als die soms over grenzen van smaak heen gaat, is een essentieel onderdeel van een gezonde democratie.” (Lousewies van der Laan)

“Ik moet enorm lachen om alles wat Peter Breedveld roept.” (Naeeda Aurangzeb)

“We kunnen niet zonder jouw geluid in dit land” (Petra Stienen)

“De scherpste online columnist van Nederland” (Francisco van Jole)

“Elk woord van jou is gemeen, dat hoort bij de provocateur en de polemist, nietsontziendheid is een vak” (Nausicaa Marbe)

“Als Peter Breedveld zich kwaad maakt, dan wordt het internet weer een stukje mooier. Wat kan die gast schrijven.” (Hollandse Hufters)

“De kritische en vlijmscherpe blogger Peter Breedveld” (Joop.nl)

“Frontaal Naakt, waar het verzet tegen moslimhaat bijna altijd in libertijnse vorm wordt gegoten.” (Hans Beerekamp – NRC Handelsblad)

“De grootste lul van Nederland” (GeenStijl)

“Verder vermaak ik mij prima bij Peter Breedveld. Een groot schrijver.” (Bert Brussen)

“Landverrader” (Ehsan Jami)

“You are an icon!” (Dunya Henya)

“De mooie stukken van Peter Breedveld, die op Frontaal Naakt tegen de maatschappelijke stroom in zwemt.” (Sargasso)

‘De website Frontaal Naakt is een toonbeeld van smaak en intellect.’ (Elsevier weekblad)

“Frontaal Gestoord ben je!” (Frits ‘bonnetje’ Huffnagel)

“Jouw blogs maken hongerig Peter. Leeshonger, eethonger, sekshonger, geweldhonger, ik heb het allemaal gekregen na het lezen van Frontaal Naakt.” (Joyce Brekelmans)

‘Fucking goed geschreven en met de vinger op de zere plek van het multicultidebat.’ (jury Dutch Bloggies 2009)

Frontaal Naakt is een buitengewoon intelligent en kunstig geschreven, even confronterend als origineel weblog waar ook de reacties en discussies er vaak toe doen.’ (jury Dutch Bloggies 2008)

‘Intellectuele stukken die mooi zijn geschreven; confronterend, fel en scherp.’ (Revu)

‘Extreem-rechtse website’ (NRC Handelsblad)

‘De meeste Nederlanders zijn van buitengewoon beschaafde huize, uitzonderingen als Peter Breedveld daargelaten.’ (Anil Ramdas)

‘Peter Breedveld verrast!’ (Nederlandse Moslim Omroep)

‘Breedveld is voor de duvel nog niet bang’ (Jeroen Mirck)

‘Nog een geluk dat er iemand bestaat als Peter Breedveld.’ (Max J. Molovich)

‘Godskolere, ik heb me toch over je gedróómd! Schandalig gewoon.’ (Laurence Blik)

 

pbgif (88k image)
 

LINKS

 

 


 

RSS RSS