Home » Archief » Oom agent komt op verrassingsbezoek


[08.09.2025]

Oom agent komt op verrassingsbezoek

Paul Schilderman


Illustratie: Rina Yoshioka.

Dinsdag 24 juni 2025. Net terug van vakantie. ’s Ochtends rond 10.00 uur gaat de bel in ons appartement in Almelo, vijf hoog. Op het scherm zie ik twee agenten in de hal staan, wachtend om binnengelaten te worden. Ik druk op de bel; tegelijkertijd gaat er een alarmbel af in mijn hoofd: ‘er zal toch niet iets ergs gebeurd zijn met onze dochter en/of schoonzoon?’ Mijn vrouw kijkt ook verschrikt op.

Ik loop naar de deur en doe deze alvast open. De twee agenten zijn al gearriveerd; de oudste agent met een lach op zijn gezicht. Ik slaak inwendig een zucht van verlichting en roep; “O, zeker Henkie Vermeer?” De oudste agent knikt instemmend en zegt, voordat ik iets te berde kan brengen: “Wij willen even met u praten, u hebt niets strafrechtelijks gedaan en u bent ook niet in de war, zien we.“ “Wij” zijn de wijkagent en een agent in opleiding.

Aan tafel neemt de wijkagent het woord: “De berichtendienst heeft ons gevraagd om met u te praten over de mails die u hebt verstuurd aan de heer Vermeer van de BBB. Wij hebben ze gelezen en er is niets dat strafrechtelijk is, u bent ook niet in de war en zoals we gelezen hebben welbespraakt.”

Aangifte

Henk Vermeer, zo blijkt, heeft aangifte gedaan van de mails die ik naar hem heb verstuurd. Dat waren korte reacties op zijn optreden en dat van de BBB-fractie. Eerder had ik al een uitvoerige mail gestuurd naar Monica Keijzer (inzake antisemitisme en racisme: “Een racist en een antisemiet zijn nooit alleen, twee benen van hetzelfde fenomeen”). Keijzer heeft nooit gereageerd. Dat deed Chris Stoffer (SGP) overigens wel, na mijn uitvoerige mail over zijn houding inzake Palestina/Gaza. Zijn slotopmerking was: “Uw brief is niet hartelijk”. Mijn antwoord: “dat was ook niet de bedoeling.”
Deze korte mails (drie, vier regels) zijn waren nooit anoniem; altijd voorzien van mijn naam en, in de regel, mijn woonplaats Almelo.

Ik geef een toelichting aan de agenten op het waarom van mijn mails.
“Voor alle duidelijkheid, zoals u kunt constateren, ben ik altijd open geweest wie ik ben; ik heb namelijk niets te verbergen. Vermeer of anderen heb ik nooit bedreigd of gestalkt. Wel heb ik hem benoemd als een klompenfascist, een ‘Deutsche Christen’, enz. En ja, dat de bruine drek uit zijn onderbroek druipt. Vervolgens heb ik een beroep op Vermeer gedaan om tot zelfreflectie te komen. En, om te onderstrepen wat ik van hem vind, de beginregels van het Horst Wessel lied geciteerd: “Die Fahne hoch!, Die Reihen fest geschlossen!

Riolen

De wijkagent merkt op dat een volksvertegenwoordiger ook de ruimte moet hebben om te zeggen wat hij/zij wil en of ik toch niet tot een gesprek met Henk Vermeer bereid ben. Het eerste beaam ik, het tweede niet.

“Daartoe ben ik niet bereid. Wel met gewone burgers, die rechtsextremistische opvattingen hebben, maar die bereid zijn tot een gesprek. In de regel loopt dat op niets uit, er zijn zo nu en dan uitzonderingen wanneer mensen nieuwsgierig blijken te zijn. Zo’n gesprek kan een onverwachte wending nemen. Dat is voor mij anders met leiders van dit soort partijen. Naming and shaming is dan voor mij het parool. Drijf ze terug naar hun riolen.”

“Partijen als PVV, FvD, JA21, BBB en SGP (de VVD zit er al aardig dicht tegen aan) vormen door hun desinformatie over zaken als racisme en antisemitisme, klimaatverandering en stikstof en onze democratische instituties een bedreiging voor onze democratische rechtsstaat. Deze desinformatie gaat gepaard met aanvallen op de wetenschap, de rechterlijke macht, de journalistiek, de vrijheid van meningsuiting enz. Door mijn politieke en maatschappelijke betrokkenheid, mijn studie en opleiding en, niet in de laatste plaats, door ervaringen en achtergrond van mijn familie van vaderskant ben ik allergisch voor dit soort lieden.”

Genocide

Omdat we toch aan de tafel zitten, en je een kans nooit onbenut moet laten, geeft ik een schets van het antisemitisme en racisme in Europa (inclusief Rusland), de rol van kerk en christendom, de opkomst van (pseudo)wetenschappelijke rassentheorieën en eugenetica, de genocide op inheemse volkeren, waarbij o.a. de reservaten in de VS als een van de voorbeelden voor Hitler golden voor het oplossen van het ‘joodse probleem’.

De agent in opleiding heb ik blijkbaar nieuwsgierig gemaakt want hij zegt het volgende: “Ik moet als politieman natuurlijk neutraal zijn maar u hebt mij wel nieuwsgierig gemaakt. Eigenlijk zou ik wel eens met u verder willen praten.”

Inmiddels zijn we wel een paar uur verder. De wijkagent benadrukt nogmaals dat ik niets verkeerds heb gedaan. Ik laat me ontvallen dat, als Henkie door mijn mails slaapgebrek heeft, ik daarmee stop. Na een handdruk vertrekken de agenten.

Graf

Het kruipt door mijn hoofd of ik die toezegging had moeten doen. Een maand later komt een collega van Henk Vermeer, Claudia van Zanten, met een schaamteloze motie over de vluchtelingenstatus van Gazanen, langszij. Ik schrijf opnieuw een mail, nu aan de hele BBB-fractie, en merk op dat het door de BBB beleden ‘naoberschap’ alleen is bedoeld voor het raszuivere, homogene volk. De slotzin luidt: “Ik hoop Henkie Claudia, Caroline en de andere collega’s dat eind oktober “Die Fahne nicht mehr hoch sind! Und die Reihen nicht mehr geschlossen! En dat Horst Wessel voor goed in zijn godvergeten graf mag wegrotten.”

Gastschrijver, 08.09.2025 @ 07:26

[Home]
 

1 Reactie

op 08 09 2025 at 07:27 schreef Peter:

Reageren? Leesfrontaalnaakt@gmail.com.

 


Home

Archief

 

STEUN FRONTAAL NAAKT MET EEN TIKKIE!

 

 

CONTACT
Stuur uw loftuitingen en steunbetuigingen naar Frontaal Naakt.

NIEUWSBRIEF
Ontvang gratis de Frontaal Naakt nieuwsbrief.

 

pbgif (88k image)
 

Let op: Toelating van reacties en publicatie van opiniestukken van anderen dan de hoofdredacteur zelf betekenen geenszins dat hij het met de inhoud ervan eens is.

 

pbgif (88k image)
 

MEEST GELEZEN IN AUGUSTUS

O Jullie zijn de barbaren, de monsters, stuk voor stuk

O Israël heeft bestaansrecht in je broekje

O Omvolking

O Het ritueel

O Onprettig

O Kanker

O De verachtelijkste VVD’er van allemaal

O Beijing, Hongkong, Jakarta

O Frontaal Naakts Brievenbusje

O De kleine realiteit

 

pbgif (88k image)
 

BLURBS
“How does it feel to be famous, Peter?” (David Bowie)

“Breedveld is een éénmans no-go-area.” (Fréderike Geerdink)

“Tegenover de enorme hoeveelheid onnozelaars in de Nederlandse journalistiek, die zelfs overduidelijke schertsfiguren als Sywert, Baudet en Duk pas ver in blessuretijd op waarde wisten te schatten, staat een klein groepje van ondergewaardeerde woestijnroepers. Met Peter op 1.” (Sander Schimmelpenninck)

“Frontaal Naakt dient een publiek belang” (mr. P.L.C.M. Ficq, politierechter)

“Peter schrijft hartstochtelijk, natuurlijk beargumenteerd, maar zijn stijl volgt het ritme van zijn hart.” (Hafid Bouazza).

“Ik vind dat je beter schrijft dan Hitler” (Ionica Smeets)

“Peter is soms een beetje intens en zo maar hij kan wél echt goed schrijven.” (Özcan Akyol)

“Jij levert toch wel het bewijs dat prachtige columns ook op weblogs (en niet alleen in de oude media) verschijnen.” (Femke Halsema)

“Literaire Spartacus” (André Holterman)

“Wie verlost me van die vieze vuile tiefuslul?” (Lodewijk Asscher cs)

“Pijnlijk treffend” (Sylvana Simons)

네덜란드 매체 프론탈 나크트(Frontaal Naakt)에 따르면, 네덜란드 라 (MT News)

“Echt intelligente mensen zoals Peter Breedveld.” (Candy Dulfer)

“De Kanye West van de Nederlandse journalistiek.” (Aicha Qandisha)

“Vieze gore domme shit” (Tofik Dibi)

“Ik denk dat de geschiedenis zal uitmaken dat Peter Breedveld de Multatuli van deze tijd is.” (Esther Gasseling)

“Nu weet ik het zeker. Jij bent de antichrist.” (Sylvia Witteman)

“Ik ben dol op Peter. Peter moet blijven.” (Sheila Sitalsing)

“Ik vind hem vaak te heftig” (Hans Laroes)

“Schrijver bij wie iedereen verbleekt, weergaloos, dodelijk eerlijk. Om in je broek te piesen, zo grappig. Perfecte billen.” (Hassnae Bouazza)

“Scherpe confrontatie, zelfs als die soms over grenzen van smaak heen gaat, is een essentieel onderdeel van een gezonde democratie.” (Lousewies van der Laan)

“Ik moet enorm lachen om alles wat Peter Breedveld roept.” (Naeeda Aurangzeb)

“We kunnen niet zonder jouw geluid in dit land” (Petra Stienen)

“De scherpste online columnist van Nederland” (Francisco van Jole)

“Elk woord van jou is gemeen, dat hoort bij de provocateur en de polemist, nietsontziendheid is een vak” (Nausicaa Marbe)

“Als Peter Breedveld zich kwaad maakt, dan wordt het internet weer een stukje mooier. Wat kan die gast schrijven.” (Hollandse Hufters)

“De kritische en vlijmscherpe blogger Peter Breedveld” (Joop.nl)

“Frontaal Naakt, waar het verzet tegen moslimhaat bijna altijd in libertijnse vorm wordt gegoten.” (Hans Beerekamp – NRC Handelsblad)

“De grootste lul van Nederland” (GeenStijl)

“Verder vermaak ik mij prima bij Peter Breedveld. Een groot schrijver.” (Bert Brussen)

“Landverrader” (Ehsan Jami)

“You are an icon!” (Dunya Henya)

“De mooie stukken van Peter Breedveld, die op Frontaal Naakt tegen de maatschappelijke stroom in zwemt.” (Sargasso)

‘De website Frontaal Naakt is een toonbeeld van smaak en intellect.’ (Elsevier weekblad)

“Frontaal Gestoord ben je!” (Frits ‘bonnetje’ Huffnagel)

“Jouw blogs maken hongerig Peter. Leeshonger, eethonger, sekshonger, geweldhonger, ik heb het allemaal gekregen na het lezen van Frontaal Naakt.” (Joyce Brekelmans)

‘Fucking goed geschreven en met de vinger op de zere plek van het multicultidebat.’ (jury Dutch Bloggies 2009)

Frontaal Naakt is een buitengewoon intelligent en kunstig geschreven, even confronterend als origineel weblog waar ook de reacties en discussies er vaak toe doen.’ (jury Dutch Bloggies 2008)

‘Intellectuele stukken die mooi zijn geschreven; confronterend, fel en scherp.’ (Revu)

‘Extreem-rechtse website’ (NRC Handelsblad)

‘De meeste Nederlanders zijn van buitengewoon beschaafde huize, uitzonderingen als Peter Breedveld daargelaten.’ (Anil Ramdas)

‘Peter Breedveld verrast!’ (Nederlandse Moslim Omroep)

‘Breedveld is voor de duvel nog niet bang’ (Jeroen Mirck)

‘Nog een geluk dat er iemand bestaat als Peter Breedveld.’ (Max J. Molovich)

‘Godskolere, ik heb me toch over je gedróómd! Schandalig gewoon.’ (Laurence Blik)

 

pbgif (88k image)
 

LINKS

 

 


 

(Advertentie)
 

 

 

RSS RSS