Kwaadaardig gezwel
Suna Floret

Illustratie: Fidus
“Je hebt je handen wel vol hè!”, zegt de man voor mij in de rij tegen de caissière terwijl hij betaalt. “Ja zeker, meneer!” antwoordt ze vriendelijk terwijl ze het mooie boeketje aan de man overhandigt.
Bloemencentrum de Molen, op de Kromme Zandweg in Charlois, is volgens velen al jaren de beste bloemist van Rotterdam-Zuid. Het is er altijd een drukte van jewelste, maar een paar zondagen geleden, op Moederdag, vlogen er nog meer mooie boeketjes als warme broodjes over de toonbank.
Sinds kort is de bloemist overgenomen door Salim, de Marokkaanse medewerker die er al jaren werkt, en de vrouwelijke familieleden van Salim staan tegenwoordig achter de kassa. Iedereen die er komt, weet dat Salim al jarenlang iedereen te hulp schiet alsof hij de zaak van zijn vader heeft geërfd.
Om terug te komen op de man die zijn boeketje afrekent: “Is maar goed ook hoor, dat jij het druk hebt! Dat houdt je tenminste van de straat, dan hoef je geen bushaltes te slopen”. En terwijl hij dat zegt, loopt hij weg.
De dame achter de kassa, mensen in de rij, iedereen was een paar seconden bevroren. Met een open mond. Zei hij dat nou echt of hebben wij het verkeerd verstaan? De dame achter de kassa reageerde beheerst en lachte het weg. “Altijd blijven lachen”, zei ze en begon haar volgende klant te helpen.
Ik had niet achter die toonbank moeten staan, want waarschijnlijk was ik al lang op hem gesprongen om eens flink aan zijn haren te trekken, maar dat terzijde. Wat is het toch triest dat juist dit soort figuren anderen de les probeert te lezen. Dat dit soort figuren denkt dat boven allochtonen te staan, alleen omdat ze van Nederlands komaf zijn.
Maar meneer de Asociale, als je dit leest: mannen zoals ú zijn juist het kwaadaardige gezwel in de maatschappij. Bushaltes zijn nog op te knappen. Wat moeten we met mannen zoals u?
Journalist Suna Floret (28) heeft een wekelijkse column in Algemeen Dagblad. Haar weblog is meer dan de moeite waard. Volg haar ook op Twitter.





RSS