Frontaal
Naakt
29 oktober 2006

Franse intifada

World Tribune.com

Mag5 (245k image)

Europa brengt het er niet goed van af: Al-Qaida en zijn bondgenoten vechten hier de jihad uit. Dit jaar raakten 2500 Franse politieagenten gewond. Een klein, maar alarmerend bericht over de Franse intifada dat nu eens niet de moslimidentiteit van de relschoppers verzwijgt.

‘We zijn verwikkeld in een burgeroorlog, georkestreerd door radicale islamisten’, zegt Michel Thoomis, secretaris-generaal van de Franse vakbond Action Police. ‘Dit is geen kwestie van stadsgeweld. Het is een intifada, met stenen en brandbommen.’

Het Franse ministerie van binnenlandse zaken heeft het moslimoproer erkend. Het departement zegt dat in 2006 meer dan 2500 politieagenten gewond zijn geraakt. Dit komt neer op ten minste 14 agenten per dag.

De strijd krijgt onvoldoende aandacht in de media, maar de Franse autoriteiten zijn gealarmeerd. Straatcommando’s van moslims, die lucratieve drugsnetwerken runnen, hebben jongeren in sociale-huurwijken georganiseerd om de politie in een hinderlaag te drijven en het veiligheidsapparaat te lijf te gaan. De uitruktijd stelt binnen enkele minuten honderden moslimjongeren in staat politieauto’s te bestormen.

‘Je ziet niet langer twee of drie jongeren die de confrontatie met de politie aangaan’, zegt Thoomis. ‘Je ziet nu hele flatblokken leegstromen om hun kameraden te bevrijden als die worden gearresteerd.’

De omvangrijke moslimminderheid in Frankrijk is onder de invloed gekomen van tussenpersonen die vaak worden beïnvloed en betaald door Al-Qaeda. Die bemiddelaars recruteren moslimjongeren voor de stadsoorlog waarin de politie en andere overheidsvertegenwoordigers dagelijks gewond raken.

Het zal geen verbazing wekken dat moslimwijken autonome zones aan het worden zijn, waarin de politie en de overheid niet meer durven binnentreden. De politievakbond eist nu dat het ministerie van binnenlandse zaken pantserwagens ter beschikking stelt aan agenten.

27 oktober 2006


Reacties gesloten. Mail de redactie.

« home