Absoluut misleidend
Peter Breedveld

Illustratie: Anders Zorn
Zo gaat Myrthe Hilkens te werk: eerst beweert ze dat jongeren steeds vaker naar porno kijken en citeert ze een onderzoek waaruit blijkt dat jongeren, die net videoclips met lekkere negerinnen hebben gezien, een sexy uiterlijk belangrijk vinden , om daarna wat alarmerende feiten te presenteren – zonder enige toelichting en uit de context gelicht: bijvoorbeeld dat bijna twintig procent van de vrouwen tot 25 jaar volgens een onderzoek van de Rutgers Nisso Groep zegt wel eens tot seks gedwongen te zijn, dat het aantal zedendelichten door jeugdigen in vijftien jaar tijd met driehonderd procent is toegenomen en dat jonge vrouwen zich steeds vaker bij de dokter melden omdat ze pijn hebben bij het vrijen.
De oppervlakkige lezer bijvoorbeeld André Rouvoet denkt nu dat jongeren zoveel seks-gerelateerde problemen hebben vanwege die porno en die negerinnen. Wij weten inmiddels beter: ook hier wordt op geen enkele manier bewezen dat er een relatie is. Dat achttien procent van de jonge vrouwen wordt gedwongen tot seks is zonder meer zorgwekkend. Maar bij die spectaculaire toename van het aantal zedendelicten hoort wat nuchtere relativering, zo leert dit artikel uit Elsevier Weekblad. Waar je vroeger een draai voor om je oren kreeg, heet nu een zedendelict’. Jongens blijken nu al naar het politiebureau te moeten komen omdat ze met hun mobieltje foto’s hebben gemaakt in de kleedkamer. Zo maak je van de Hof van Eden nog een Sodom en Gomorra.
Dat vrouwen tegenwoordig makkelijker naar de dokter stappen als ze pijn hebben bij het vrijen, zou tot vreugde moeten stemmen. Seksproblemen zijn dankzij de seksuele revolutie nóg bespreekbaarder geworden. Zo’n uitkomst moet je als journalist niet misbruiken om je waardeloze flutboekje te verkopen.
Ik wil best geloven dat meisjes vinden dat het van belang is om er sexy uit te zien, vooral als ze net filmpjes met sexy vrouwen hebben gezien. Ik weet ook dat zulks behoorlijk aan je zelfbeeld knaagt heb ik ook als ik naar Brad Pitt of George Clooney kijk. Live with it.
De ene keer suggereert Hilkens dat haar alarmistische boodschap, dat de jeugd totaal is losgeslagen door de pornoficatie van de samenleving, op gedegen onderzoek is gebaseerd, om een week later in dezelfde krant toe te geven dat ze ‘met wetenschappelijke bewijzen sterker zou staan’. Ja, dat roep ik nou al anderhalf jaar!
Hilkens zelf neemt haar woorden ook meteen weer terug met de volgende ontboezeming: Voor mij is wetenschap overigens ook niet heilig. Als de journalistiek altijd zou wachten tot de wetenschap iets zeker wist, zouden de kranten erg dun worden.’
That’s the spirit! Feiten zijn alleen maar lastig als je de krant wilt vullen of een boek hebt te verkopen. Gewoon lekker op je intuïtie afgaan en kakelen als een kip zonder kop. Ik begrijp nu helemaal waarom Myrthe Hilkens het zo goed met die jongens van de EO kan vinden. En o ja, beweren dat je bedreigd bent, gaat er bij de mensen ook altijd in als koek. Altijd proberen je tegenstanders in diskrediet te brengen als je argumenten niet deugen. De dommige meneer van NRC Handelsblad schrijft het allemaal wel op. Over de main stream pers hoef je je geen zorgen te maken.
Hilkens zegt dat lezeressen van maandblad OpZij, naar aanleiding van het artikel over pornoficatie in het voorlaatste nummer van dat blad zelf eens zijn gaan kijken op het Internet en de ene na de andere geschokte brief hebben geschreven’. Die reacties heb ik niet gezien, maar ik zag wel de lezersbrief van een medewerkster van de Rutgers Nisso Groep, de arts Olga Loeber, die erop wijst dat Hilkens de gegevens uit een onderzoek van Rutgers totaal uit het verband had gerukt. De conclusie van dat onderzoek is juist dat het heel goed gaat met de seksuele gezondheid van Nederlandse jongeren. Natuurlijk zijn er problemen’, schrijft Loeber, maar om die cijfers nu neer te zetten als toonaangevend is absoluut misleidend.’
Leest u dat goed? Absoluut misleidend’. Wanneer gaat het nou eens tot de goegemeente doordringen: Hilkens is een bedrieger en een pathologische leugenaar. Ze zou bedekt met pek en veren op een spoorbiels de stad uitgedragen moeten worden.
Peter Breedveld heeft ook ‘onderzoek’ gedaan en concludeert: jonge mensen gaan massaal als maagd het huwelijk in. De 18-jarige Samira: “Ik spaar mijn maagdenvlies voor die ene bijzondere man.” Onderzoek van Rutgers Nisso wijst uit dat maar liefst zeventig procent van de schoolgaande jeugd nog maagd is. In het licht van de stortvloed aan vulgaire seks die jongeren over zich heen gestort krijgen via televisie, Internet, billboards en de schoolkrant, kan dat maar één ding betekenen: porno werkt seksuele matigheid in de hand!
Reacties op dit artikel zijn gesloten. Wilt u reageren?
Stuur een e-mail naar de redactie.





RSS