Frontaal
Naakt
18 februari 2007

Aan de goeie kant

Marijke de Jonge

5514 (96k image)

Rechts-radicale racistische fascisten in de kamer, dat kon natuurlijk niet goed gaan. Het ging ook mis, binnen drie maanden al. Gelukkig hebben we in PvdA-kamervoorzitter Gerdi Verbeet een manmoedig hoedster van de democratie die precies weet hoe je fascisme uit een fatsoenlijke Tweede Kamer weert. Racisten die het wagen te vragen of het wel kan dat bewindslieden een dubbele nationaliteit hebben, snoer je gewoon de mond.

Niemand zou toekomstige loyaliteitsconflicten aan de orde durven stellen als een Amerikaan als Kenneth Grant tot staatssecretaris van Defensie en een Israëliër als Sara Cohen tot staatssecretaris van Buitenlandse Zaken werden benoemd. Vragen wat Grant en Cohen zouden doen als nazi Bush het nog eens op z’n heupen kreeg en weer ergens een pre-emptive strike wilde uitvoeren of als Olmert nog eens een poging wilde wagen het Leger van Allah uit Zuid-Libanon te verjagen: heiligschennis! Maar nu gaat het om een Albayrak en een Aboutaleb en dan zijn zulke gedachten helemaal ketterij.

Want de loyaliteit van Turken en Marokkanen is natuurlijk boven elke twijfel verheven. Bovendien maken landen zoals Marokko het hun burgers feitelijk onmogelijk afstand te doen van hun oorspronkelijke nationaliteit, zoals De Volkskrant vrijdagmorgen weer trouwhartig schreef. Tja, en dan houdt het op natuurlijk. Dat het niet meer is dan een handig smoesje dat je mooi kunt gebruiken om gemakkelijker toegang te houden tot je tweede vrouw en tweede huis in je tweede land is niet meer dan een brutale verdachtmaking. Daarom blijven die achterlijke kaaskoppen er maar intrappen. Die schijnen te denken dat Turken en Marokkanen door geheimagenten Hassan en Abdullah worden ontvoerd en in kerkers opgesloten – misschien wel met water overgoten en uit de slaap gehouden door muziek van Shirkan! – als ze hun tweede paspoort laten verlopen.

Hoe lang zijn Turkse en Marokkaanse paspoorten eigenlijk geldig? Hoeven die niet vernieuwd te worden? Worden die elke zoveel jaar ongevraagd bij onze medelanders in de bus gegooid? Krijgen Turkse en Marokkaanse moeders van hun consulaten bij hun Blije Doos automatisch een paspoort voor hun nieuwe spruit cadeau? Dat zou betekenen dat hun bureaucratieën efficiënter en klantvriendelijker werken dan de Nederlandse. Laten Nederlandse gemeenteambtenaren daar dan maar snel in de leer gaan. Dat zou een culturele uitwisseling zijn waar ik eens graag aan meebetaal. Moet kunnen, als we ook psychiatrisch verpleegkundigen naar Marokko sturen om te onderzoeken of schizofrenie soms door djinns veroorzaakt wordt. Altijd mooi, dat leren van elkaar. Zo verrijkend ook.

Achmed Aboutaleb heeft z’n loyaliteit meer dan bewezen. Een paar weken geleden nog heeft hij z’n leven gewaagd door een moskeebestuur te bellen om te vragen of het waar was dat ze daar vinden dat cabaretiers op straffe des doods geen grappen mogen maken over hun vredelievende geloof. Gelukkig bleek er niks aan de hand. De journalist die dat beweerde had maar wat zitten raaskallen. Konden we alles wat journalisten schreven maar zo gemakkelijk afdoen. Dan kon Henk Kamp z’n aangifte tegen een voormalige onderknuppel weer intrekken en was het imago van die martelende Nederlandse krijgers in den vreemde binnen vijf minuten weer opgepoetst: ‘Joh, die journalisten krabbelen maar wat’.

Nee, die Aboutaleb is een dapper bestuurder. ‘Meneer pastoor, is het waar dat u gezegd heeft dat grappenmakers die de paus en Maria belachelijk maken dood moeten’? Normale vraag toch in dit 21e eeuwse Nederland? Mensen die een beetje met hun tijd meegaan zouden zo’n relifascistische paap niet aanraden het eerste de beste vliegtuig naar Vaticaanstad te pakken om daar heilig te gaan zitten wezen. Waarom dan verwachten dat een moordzuchtig moskeebestuur te horen krijgt dat ze hun dromen in Shariastan mogen gaan verwezenlijken? Alleen een kapo als Rita Verdonk zou ze vertellen dat een mensenleven hier toch echt belangrijker is dan vrome lange tenen. Gelukkig is die nu van het toneel verdwenen en hoeven alleen oneerbiedige narren als Ewout Jansen en fascisten als Geert Wilders en Sietse Fritsma nog maar voor hun leven te vrezen. Krijgen we eindelijk, eindelijk het fatsoen terug in het debat.

Nebahat Albayrak heeft ook al aangetoond dat ze zich door Turkse politieke correctheid niet van de wijs laat brengen. Tijdens de kwestie rond de Armeense genocide die in verkiezingstijd speelde wees ze haar clangenoten er fijntjes op dat ze wat meer op wetenschap moeten leren vertrouwen dan op geloof of nationalisme en dat ze eens wat vaker naar Discovery of National Geographic moeten kijken. Documentaires zat die gewoon beelden tonen van Osmanen die tijdens de Eerste Wereldoorlog hele stoeten mensen de woestijn in sturen om daar uit te drogen. Om kennis op te doen hoef je dus niet eens te kunnen lezen. Je hoeft alleen je schotel maar een andere kant op te draaien. De import van analfabete bruiden en potentiële jihadi’s uit de Rif en Anatolië, of Somalië en Soedan is bij haar dus in goede handen. Met een ander standpunt moet ik trouwens voorzichtig leren zijn. Die analfabeten zouden we over vijftig jaar nog wel eens nodig kunnen hebben om onze kont af te vegen en het hangt van onszelf af hoe hardhandig dat dan gebeurt.

Mensen die zich zorgen maken om toekomstige loyaliteitsconflicten van bestuurders die zo ondubbelzinnig bewezen hebben aan de goeie kant te staan zijn ketters. En grootmoefti Gerdi Verbeet weet wel hoe je daarmee omgaat: op de brandstapel ermee! Onthoofden mag tegenwoordig ook trouwens, volgens de normen van de moefti’s dan. Slagersmessen zijn in de aanbieding bij Blokker. Misschien heeft Kortingswinkel.nl ze ook nog. Krijg je ze thuisbezorgd.

Wie Marijke de Jonge in het echt ziet, zou niet zeggen dat ze zo ongenadig kan uithalen.

Algemeen