Home » Archief » Het juiste moment

[14.03.2008]

Het juiste moment

Willem de Zwijger

araki15 (41k image)
Nobuyoshi Araki

En de Partij van de Arbeid flikt het weer. In november 2004 was het, ineens, niet het juiste moment om de godslastering uit het Wetboek van Strafrecht te halen. Donner kondigde een onderzoek aan dat héél lang moest gaan duren, zodanig lang dat er nu pas, in 2008, over werd gedebatteerd. De Partij van de Arbeid is nog steeds voor het schrappen van de godslastering, maar laat het initiatief aan het kabinet. Het is wéér het verkeerde moment: de coalitiepartners kijken niet blij, en de Wilders-film zit er aan te komen.

En weer komt er een onderzoek, door Hirsch Ballin, maar dit moet over een maand al klaar zijn. Opzetje. HB wil toe naar wetgeving die diverse levensbeschouwingen en diepgevoelde opvattingen beschermt tegen ‘things they don’t want to hear‘. Lijkt op de oorspronkelijke wet van de closet-katholiek Blair, waarin eigenlijk alle godsdienstkritiek werd omgedefinieerd tot haatzaaien. Dat is van de regen in de drup: niet zozeer zijn dan onaardige kwalificaties betreffende één of meer Opperwezens strafbaar, maar met name opvattingen over profeten, de inhoud van vermeend heilige boeken, of het wijzen op onaangename consequenties van religieus handelen. In plaats van alleen God worden dan de gelovigen zelf beschermd tegen ongewenste opvattingen.

Overigens is in het Verenigd Koninkrijk de blasfemie zojuist officieel uit het strafrecht gehaald, en is het voorstel van Blair uiteindelijk in alle behandelingen dusdanig uitgekleed dat er – als ik het wel heb – weinig bloed meer uit vloeit.

Maar wat is nu, voor de PvdA, wel het juiste moment om godslastering voorgoed strafrechtelijk passé te verklaren?

Theo van Gogh maakte een filmpje waarin een jonge vrouw Allah aanklaagde voor het haar in Zijn Naam aangedane leed, en werd vermoord wegens blasfemie. Het juiste moment voor een politiek signaal – middels het afschaffen van het archaïsche artikel 147 – was dat van Gogh volgens de Nederlandse normen en waarden had gehandeld, en dat we ons tegen inbreuk daarop met hand en tand zullen blijven verzetten. De PvdA vond het in 2004 een verkeerd moment, want moslims zijn namelijk in de beleving van Bos en de zijnen een beetje dom, begrijpen dingen niet goed, en ze zijn ook zielig, ze kunnen niet zo goed tegen dingen waar de rest van ons wel tegen kan, en misschien zouden ze daarom wel heel boos worden.

Nu is het weer het verkeerde moment, want Fitna zit er aan te komen, en moslims zijn in de beleving van de PvdA een beetje dom, ze begrijpen dingen niet goed, zijn zielig, enzovoort.

Wat is nu juist wél het juiste moment? Wanneer zijn moslims, én het CDA én de CU, niet meer dom, begrijpen ze het wél en zijn ze niet meer zielig en kunnen net als de rest van ons in dit seculiere land tegen een stootje?

Sint Juttemis.

Wat de Partij van de Arbeid moet leren begrijpen is dat precies als er iemand wegens godslastering dood op straat ligt, of als een volksvertegenwoordiger een vermoedelijk godsdienstkritische film in deze voormalige rechtstaat nergens kan vertonen vanwege bedreigingen door gewelddadige, anti-democratische, religieus geïnspireerde krachten, dat precies dát het juiste moment is.

Het juiste moment om een daad te stellen, de streep in het zand te trekken. Het zand van de bekende beaches, Churchill, en never surrender. Niet voor Balkenende en zijn God, en niet voor Mohammed en zijn enthousiaste volgelingen.

Het juiste moment was 23 november 2004. Het juiste moment was gisteren.

Weer gefaald, Bos. Ga toch weg. Ga veertig jaar de woestijn in en denk eens wat na.

Willem de Zwijger is ‘de stem van politiek incorrect links’. Hij rijdt een poenige SUV.


Home

Archief

 

STEUN FRONTAAL NAAKT MET EEN TIKKIE!

 

 

CONTACT
Stuur uw loftuitingen en steunbetuigingen naar Frontaal Naakt.

NIEUWSBRIEF
Ontvang gratis de Frontaal Naakt nieuwsbrief.

 

pbgif (88k image)
 

Let op: Toelating van reacties en publicatie van opiniestukken van anderen dan de hoofdredacteur zelf betekenen geenszins dat hij het met de inhoud ervan eens is.

 

pbgif (88k image)
 

MEEST GELEZEN IN JANUARI

O De aarsmade van Donald Trump

O Rot op met je taalfascisme

O Nederlandse cultuur

O De constructieve nazi

O Ik zou een betere nazi zijn dan Martin Bosma

O De kwaadaardige aanval van Renske Leijten op Sylvana Simons

O Marokkanen

O Nu ook witte mensen de klos zijn, voelt die Pax Americana niet meer zo veilig

O De meest gelezen stukken van 2025

O Hoe Nederland zo’n walgelijk zelfgenoegzaam bolwerk van racisme werd

 

pbgif (88k image)
 

BLURBS
“How does it feel to be famous, Peter?” (David Bowie)

“Breedveld is een éénmans no-go-area.” (Fréderike Geerdink)

“Tegenover de enorme hoeveelheid onnozelaars in de Nederlandse journalistiek, die zelfs overduidelijke schertsfiguren als Sywert, Baudet en Duk pas ver in blessuretijd op waarde wisten te schatten, staat een klein groepje van ondergewaardeerde woestijnroepers. Met Peter op 1.” (Sander Schimmelpenninck)

“Frontaal Naakt dient een publiek belang” (mr. P.L.C.M. Ficq, politierechter)

“Peter schrijft hartstochtelijk, natuurlijk beargumenteerd, maar zijn stijl volgt het ritme van zijn hart.” (Hafid Bouazza).

“Ik vind dat je beter schrijft dan Hitler” (Ionica Smeets)

“Peter is soms een beetje intens en zo maar hij kan wél echt goed schrijven.” (Özcan Akyol)

“Jij levert toch wel het bewijs dat prachtige columns ook op weblogs (en niet alleen in de oude media) verschijnen.” (Femke Halsema)

“Literaire Spartacus” (André Holterman)

“Wie verlost me van die vieze vuile tiefuslul?” (Lodewijk Asscher cs)

“Pijnlijk treffend” (Sylvana Simons)

네덜란드 매체 프론탈 나크트(Frontaal Naakt)에 따르면, 네덜란드 라 (MT News)

“Echt intelligente mensen zoals Peter Breedveld.” (Candy Dulfer)

“De Kanye West van de Nederlandse journalistiek.” (Aicha Qandisha)

“Vieze gore domme shit” (Tofik Dibi)

“Ik denk dat de geschiedenis zal uitmaken dat Peter Breedveld de Multatuli van deze tijd is.” (Esther Gasseling)

“Nu weet ik het zeker. Jij bent de antichrist.” (Sylvia Witteman)

“Ik ben dol op Peter. Peter moet blijven.” (Sheila Sitalsing)

“Ik vind hem vaak te heftig” (Hans Laroes)

“Schrijver bij wie iedereen verbleekt, weergaloos, dodelijk eerlijk. Om in je broek te piesen, zo grappig. Perfecte billen.” (Hassnae Bouazza)

“Scherpe confrontatie, zelfs als die soms over grenzen van smaak heen gaat, is een essentieel onderdeel van een gezonde democratie.” (Lousewies van der Laan)

“Ik moet enorm lachen om alles wat Peter Breedveld roept.” (Naeeda Aurangzeb)

“We kunnen niet zonder jouw geluid in dit land” (Petra Stienen)

“De scherpste online columnist van Nederland” (Francisco van Jole)

“Elk woord van jou is gemeen, dat hoort bij de provocateur en de polemist, nietsontziendheid is een vak” (Nausicaa Marbe)

“Als Peter Breedveld zich kwaad maakt, dan wordt het internet weer een stukje mooier. Wat kan die gast schrijven.” (Hollandse Hufters)

“De kritische en vlijmscherpe blogger Peter Breedveld” (Joop.nl)

“Frontaal Naakt, waar het verzet tegen moslimhaat bijna altijd in libertijnse vorm wordt gegoten.” (Hans Beerekamp – NRC Handelsblad)

“De grootste lul van Nederland” (GeenStijl)

“Verder vermaak ik mij prima bij Peter Breedveld. Een groot schrijver.” (Bert Brussen)

“Landverrader” (Ehsan Jami)

“You are an icon!” (Dunya Henya)

“De mooie stukken van Peter Breedveld, die op Frontaal Naakt tegen de maatschappelijke stroom in zwemt.” (Sargasso)

‘De website Frontaal Naakt is een toonbeeld van smaak en intellect.’ (Elsevier weekblad)

“Frontaal Gestoord ben je!” (Frits ‘bonnetje’ Huffnagel)

“Jouw blogs maken hongerig Peter. Leeshonger, eethonger, sekshonger, geweldhonger, ik heb het allemaal gekregen na het lezen van Frontaal Naakt.” (Joyce Brekelmans)

‘Fucking goed geschreven en met de vinger op de zere plek van het multicultidebat.’ (jury Dutch Bloggies 2009)

Frontaal Naakt is een buitengewoon intelligent en kunstig geschreven, even confronterend als origineel weblog waar ook de reacties en discussies er vaak toe doen.’ (jury Dutch Bloggies 2008)

‘Intellectuele stukken die mooi zijn geschreven; confronterend, fel en scherp.’ (Revu)

‘Extreem-rechtse website’ (NRC Handelsblad)

‘De meeste Nederlanders zijn van buitengewoon beschaafde huize, uitzonderingen als Peter Breedveld daargelaten.’ (Anil Ramdas)

‘Peter Breedveld verrast!’ (Nederlandse Moslim Omroep)

‘Breedveld is voor de duvel nog niet bang’ (Jeroen Mirck)

‘Nog een geluk dat er iemand bestaat als Peter Breedveld.’ (Max J. Molovich)

‘Godskolere, ik heb me toch over je gedróómd! Schandalig gewoon.’ (Laurence Blik)

 

pbgif (88k image)
 

LINKS

 

 


 

(Advertentie)
 

 

 

RSS RSS