Buitenlanders
Hassnae Bouazza

De jaarlijkse volksverhuizing naar het zuiden is in volle gang. Tientallen duizenden Marokkanen dalen af naar het moederland met schreeuwend dure vliegtickets of auto’s afgeladen met spullen die je ook in Marokko zelf kunt kopen. Zoals het echte Nederlandse Marokkanen betaamt, nemen ze liever alles van hier mee in plaats van het in het vakantieland te kopen.
De Marokkaanse media geven de migranten ieder jaar weer een warm welkom: op televisie is te zien hoe de verre broers en zussen, neven en nichten, ooms en tantes blij de boot uitrijden en de douane passeren. De douaniers weten wat hen te doen staat als de camera’s draaien: de mensen behulpzaam met hun papieren helpen, hen welkom heten en niet al te moeilijk doen.
Met de migranten en vele buitenlandse toeristen komt er behalve heel veel geld ook veel sekstoerisme binnen, volgens een aantal Marokkaans kranten.
Agadir is zo’n toeristische badplaats die te kampen heeft met een grote toename van de prostitutie. De krant At Tajdid (De Vernieuwing) meldt dat er vier vormen te onderscheiden zijn: de rijke clientèle uit de Golfstaten en Europa kan terecht in chique, gemeubileerde villa’s voor 1500 tot 5000 dirham per nacht (150 tot 500 euro). De dames die hier de klanten verwennen, verdienen tot zo’n tweeduizend dirham per nacht. Naar verluidt heeft een zeer bekende, maar niet nader genoemde Saoedische artiest zo’n villa voor 10.000 dirham per nacht gehuurd. Je kunt veel over Saoediërs zeggen, maar voor vertier zijn ze altijd bereid te betalen. En grif ook.
Dan heb je nog kamers die verhuurd worden en waarin meisjes aan het werk worden gezet. De derde groep zijn de jongedames van buiten de stad die samen een kamer huren en hun lichaam verkopen voor 300 tot 1000 dirham per nacht. De laatste groep is die van de loverboys die jonge vrouwen misleiden met dure auto’s en cadeaus en hen dan dwingen tot prostitutie.
Dit neemt allemaal in rap tempo toe, samen met het aantal sekstoeristen uit Italië, Frankrijk, België en Duitsland dat gretig gebruik maakt van armlastige vrouwen en meisjes.
Assabah (De Ochtend) schrijft over de recente aanhouding van wat buitenlandse toeristen, waaronder een Belgische journalist die een dagboek bijhield en 192 schokkende’ foto’s in zijn bezit had van zijn seksuele escapades met jonge vrouwen en meisjes.
Op zich is dit geen nieuw verschijnsel; met name mannen hebben altijd in Marokko terecht gekund voor de homoseksuele liefde. De Marokkaanse vrouwen deden de laatste jaren niet langer voor hun broeders onder: mannen uit de Golfstaten wisten hun weg naar hen te vinden en andersom ook: de Marokkaanse vrouwen die in de Golfstaten wonen, hebben aldaar een behoorlijke reputatie opgebouwd vanwege hun aanzienlijk lossere’ leefstijl. Vaak ging het ook mis met vrouwen die de reis naar de Golf maakten met het idee daar te trouwen: Khalijij mannen beloofden de vrouwen een huwelijk, maar dwongen hen, eenmaal overgekomen, de prostitutie in.
De trouwlustige Marokkaanse vrouwen worden steeds meer ontdekt: Nederlandse mannen houden de vrouwen een tijd lang aan het lijntje met in het vooruitzicht de belofte te trouwen en meegenomen te worden naar het fijne buitenland. De paringsdans die vervolgens ontstaat is er één van twee partners die om het hardst de grootste liefdesbetuigingen veinzen. Niet zelden wordt de man wél echt verliefd, maar dan wacht hem, eenmaal overgevlogen, een vrouw die al precies weet hoe de Nederlandse wet werkt en waar het dichtsbijzijnde blijf-van-mijn-lijf-huis is.
Zo ziet u maar, niet alleen hier in Nederland zijn de Marokkaanse meisjes bezig met een inhaalslag. Al verschilt hun modus operandi aanzienlijk.
Hassnae Bouazza is schrijfster, journaliste, documentairemaakster (Vrij Nederland, VPRO, NIO), tolk Arabisch/Engels en een total fox. In het geheim treft ze voorbereidingen voor de vestiging van het kalifaat in Nederland. Deze column werd eerder gepubliceerd in Vrij Nederland.





RSS