Ahmed Aboutaleb, de nette Geert Wilders
Peter Breedveld
Illustratie: Bernie Wrightson.
Aboutaleb sprak bij Eva Jinek over mensen die het gevoel hebben “dat ze onder de voet worden gelopen, dat hun identiteit in het geding is.” Volgens hem hebben die mensen “een deel van de oplossing bij zich” want er is een “ongecontroleerde asielstroom” doordat “iedereen maar de asielknop indrukt onder de paraplu van de Verenigde Naties”, terwijl die asielknop is gemaakt voor “de schrijver met een homoseksuele achtergrond in Iran” en blablabla.
Alsof je Wierd Duk hoort praten over globalisering en omvolking, echt inhoudelijk nul verschil. “Die mensen hebben gelijk”, zei Aboutaleb. Hij zei ook dat ze “niet zozeer iets hebben tegen mij of tegen buitenlanders” maar tegen de asielzoekers die ze onder de voet lopen en hun identiteit bedreigen. Zijn eigen partij en alle andere partijen hebben hier geen goed antwoord op, maar Aboutaleb wel, want hij zoekt de mensen op “daar waar ze de pijn voelen” en weet “tot ze door te dringen”.
Homoseksuele schrijver
Op BlueSky, waar progressieve mensen het allemaal met elkaar eens zitten te zijn, maar zonder opgemerkt te worden door pers of politiek, want die leggen hun oor te luisteren (hun oog te kijken) op Twitter, waar de heffe des volks schreeuwt om doodstraf en deportatie, werd er gejuicht, want wat een verademing, Ahmed Aboutaleb, die moesten ze maar premier maken.
En ik heb iets van: “Wat de hel?” Hebben ze niet gehoord wat Aboutaleb zei?
Maar natuurlijk hebben ze gehoord wat Aboutaleb zei, net zoals ze hoorden wat Lodewijk Asscher zei en deed, en die bleef bij dit publiek ook onverminderd populair. Ze willen precies hetzelfde als Duk en Wilders, namelijk dat de “ongecontroleerde asielstroom” wordt gestopt en alleen de Iraanse homoseksuele schrijver uit de klauwen van de islam wordt gered, alleen zonder ordinair gescheld.
Ik wou schrijven “en zonder de wet te overtreden”, maar ik ben daar niet zo zeker van. Aboutaleb had het over “de paraplu van de Verenigde Naties”. Hij geeft de Verenigde Naties de schuld dat kansloze gelukszoekers, “op zoek naar een beter leven”, die ongecontroleerde asielknop gebruiken. Hij zit dus waarschijnlijk te denken aan het opzeggen van internationale verdragen.
Koffers pakken
Nu kun je zeggen: “Stem dan gewoon Wilders”, maar progressieve mensen willen natuurlijk geen afschaffing van onderwijs en cultuur. Ze willen het land beschaafd zuiveren. Ze vonden het ook al prachtig, iedereen vond dat, toen Aboutaleb na de massamoord door islamisten op de redactie van Charlie Hebdo in Frankrijk, moslims hier in Nederland te verstaan gaf dat ze hun koffers moesten pakken als de vrijheid van meningsuiting, onze cultuur van spotten met alles en iedereen, hen niet beviel.
Alleen word je in Nederland niet door moslims bedreigd als je met de islam spot. Ik heb zowat alle cartoons van Gregorius Nekschot gepubliceerd en keihard gelachen met vrome moslims die wudu doen na de seks en ik ben nooit door één moslim bedreigd, er was er wel een keer een die me uitnodigde om naar zijn huis ergens in Rotterdam te komen om een pak slaag in ontvangst te nemen. Dat was me teveel gedoe.
Maar door de aanhang van Wilders en aanverwant tuig worden ik en mensen als ik dagelijks bedreigd, al bijna 20 jaar lang, en ernstig ook. Toch hoor je Aboutaleb nou nooit zeggen dat, als de Wildersaanhang zo’n moeite heeft met de vrije meningsuiting, ze lekker in Rusland of Hongarije moet gaan wonen, of Amerika, waar de president het leger op de oppositie wil afsturen.
Zacht voor racisten
Aboutaleb verwijt Wilders hypocrisie omdat hij altijd vooraan staat om de achtergrond te benoemen van allochtone relschoppers, maar dat niet deed bij de relschoppers bij het Elsfest op het Malieveld, die vrijwel allemaal wit waren. Maar Aboutaleb heeft zelf altijd onderscheid gemaakt tussen niet-westerse allochtonen en witte racisten, waarbij hij de laatste groep steevast ontziet. Hij deed niks tegen de racistische politie in zijn stad, “om polarisatie te voorkomen”, maar stond wel een larmoyante speech te houden na de avondklokrellen in coronatijd, omdat daar veel allochtonen bij betrokken werden. Aboutaleb is altijd zacht voor racisten en hard voor allochtonen. Omdat hij daarmee scoort. Wat dat betreft is hij net als Khadija Arib, ook zo populair bij conservatieve én progressieve witten.
Aboutaleb for minister president! Daar wordt hij dan altijd een beetje verlegen van, want tja, hij zit daar niet op te wachten, hij houdt niet van het Haagse, je krijgt dan bakken stront over je heen. Maar er was laatst een vrouw die tegen hem zei: “Doe het dan voor mij”, en tja, als het voor anderen is, wil Aboutaleb misschien zijn hand wel over zijn hart strijken en zich opofferen voor het landsbelang. Dat we niet denken dat hij premier zou willen worden omdat hij een streber is, en altijd is geweest.
Huilende held
Daar kijken mensen ook altijd overheen, de zelfverheerlijking die door Aboutaleb altijd wordt opgediend met een dikke saus valse bescheidenheid. In een eerdere aflevering van Eva, want Jinek is uiteraard ook fan van deze mannetjesputter, vertelde hij dat één van zijn kinderen had gezegd dat hij een held was, naar dat ze niks had aan een dode held. Toen heeft hij even gehuild.
God, hij is glibberiger dan een paling in een emmer snot. Hij zit er niet op te wachten om premier te worden, alleen is het zijn vurigste wens. Als hij daar alle Nederlandse Marokkanen voor naar Marokko moet sturen, zal hij het zeker niet laten. En progressief Nederland zal juichen, want het geweten zal net zo schoon zijn als het blanke Nederlandse volk.

Is het Vrije Woord u écht lief? Steun me dan met een financiële bijdrage. Doneer aan de enige dwarsdenkende, onafhankelijke (maar echt) site van Nederland. Rekeningnummer NL24 ASNB 8832 6749 39 (N.P. Breedveld, ASBN Rijswijk), BIC ASNB NL21.
Peter Breedveld, 06.10.2025 @ 08:10