Frontaal
Naakt
8 juni 2021

Naakt is vrijheid

 

 

Naakt zonnen, zwemmen, door het bos wandelen, naakt zijn met andere naakte mensen, het is nauwelijks uit te leggen aan de hypergeseksualiseerde, door porno en pedo’s geobsedeerde buitenwacht. Dat het niks te maken heeft met seks, dat het bijna een spirituele ervaring is, en ik zeg dit als a-spirituele materialist.

De mensen in deze mooie docu doen een aanrdige poging. Het zijn gewone mensen, geen zwevers of hippies of freaks, oud en jong, sympathiek. Er zitten twee Hollanders bij. Er worden goede punten gemaakt, zoals dat je naaktheid een geschenk is aan de ander, die jou haar of zijn naaktheid teruggeeft. De vrijheid die het geeft, het simpele afleggen van je kleding.

Dit alles afgewisseld met prachtige sfeerbeelden van de natuur in Les Landes, Aquitaine, het naturistendorp Montalivet. Ik ga in die streek vaak naar La Jenny, midden in een dennenwoud, met vossen, herten, zwijnen, noem maar op, pal aan de oceaan.

De film bevat weinig naakt; een blote bil of borst hier en daar. Volstrekt suitable for work, dus. En alles Engels ondertiteld. (PB)


Reacties gesloten. Mail de redactie.

« home