Frontaal
Naakt
15 juli 2017

Hou op met het criminaliseren van naakt

Peter Breedveld


Scène uit: ‘Vivre Nu, à la recherche du paradis perdu’.

Veel mensen plaatsen foto’s van hun kinderen op social media, dat is journalisten al jaren een doorn in het oog. Al meer dan een decennium worden we regelmatig gewaarschuwd: Door De Telegraaf, door J/M Ouders, door VTM Nieuws, door Le Figaro, door Harper’s Bazaar en de onvermijdelijke Özcan Akyol.

Duizend bijbels kun je vullen met alle waarschuwingen in de media. Het komt er vrijwel altijd op neer dat pedofielen meekijken. Er worden ook altijd politiemannen opgevoerd die erop wijzen dat pedofielen zelfs opgewonden raken van baby’s in luierreclames. Het is nogal hysterisch. Als je pedofielen aan hun gerief helpt met alleen al de aanblik van je kind, moet je er dan nog wel mee over straat? Achter elk raam kan immers een pedofiel zitten, loerend naar kinderen die door hun ouders naar school worden gebracht.

Blote borsten

Het televisieprogramma Zembla maakte het van de week wel heel erg bont, door onschuldige vakantiekiekjes in verband te brengen met de zelfmoord van Amanda Todd, de tiener die door een griezel, Aydin C., werd gechanteerd omdat ze via de webcam haar blote borsten had laten zien en uiteindelijk zelfmoord pleegde. “Het beste voorbeeld is Amanda Todd. Dan kun je echt zien wat voor gevolgen het kan hebben. Zij is echt kapotgemaakt”, citeert Zembla de landelijk coördinator kinderporno Ben van Mierlo.

Dit gaat me echt te ver. We hebben het hier over blote peuters in bad, vakantiekiekjes van kinderen in zwemkleding, for God’s sake. Dingen die al sinds mensenheugenis bij het alledaagse straatbeeld horen, die we altijd al in tijdschriften, kranten, op televisie en in de film hebben gezien. Gewoon, kinderen. En nu ben je al Aydin C. als je ze op Facebook zet? Now hold just a goddamn minute. Dat noem ik het korterokjesargument. “Trek toch geen kort rokje aan als je uitgaat! Dan vráág je erom door mannen te worden aangerand!” Wie accepteert dat nog on 2017? Laten we dan ook niet de ouders van blote peuters criminaliseren, maar de viezeriken die kennelijk op dergelijke beelden jagen.

Jeugdig naakt

In het geval van Amanda Todd is dat Aydin C., inmiddels veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf, maar ook de cultuur, onze cultuur, die het meisjes oplegt zich te schamen als ze hun borsten laten zien. Todd was niet de eerste en ook niet de laatste die tot wanhoop gedreven werd nadat ze in een onbezonnen moment naaktfilmpjes of -foto’s van zichzelf heeft verspreid. In Nederland pleegde een jongen begin dit jaar zelfmoord omdat iemand een naaktfoto van hem op Instagram had gezet.

Ik herinner me van die laatste zaak dat er in de media veel gewezen werd naar het meisje dat die foto had geplaatst, en ik heb niks van de nasleep meegekregen en weet dus niet hoe het daarmee afgelopen is, maar de hoofdschuldige lijkt mij de cultuur die iemand zoveel macht over je geeft met alleen maar een naaktfoto. Ooit was jeugdig naakt een bewonderenswaardig ding, symbool van kracht en schoonheid, nu is het een manier om een ander te vernederen.

In ondergoed douchen

En wij, nou ja, ik niet: u, u doet daaraan mee. Als GeenStijl weer eens de hand heeft gelegd op een naaktfilmpje of naaktfoto van een bekende of onbekende Nederlander, clickt u ook op de link naar het bericht waarin de persoon wordt geslutshamed, vernederd, geschandpaald, u deelt het bericht op Twitter en op Facebook, want u vindt het ook gek, dat iemand zich naakt laat filmen, u vindt het ook niet normaal als iemand van in de zestig nog aan seks doet.

Veel mensen vinden de islamitische hoofddoek achterlijk en onderdrukkend voor vrouwen, maar dit is niet minder achterlijk en niet minder onderdrukkend.

Naakt wordt gecriminaliseerd, en inmiddels is iedereen zover doorgeschoten dat zelfs een naakt kind, zelfs een volledig gekleed kind wordt geseksualiseerd. Jongeren schijnen na het sporten zelfs in hun ondergoed te douchen omdat er altijd gevaar is om naakt op het Internet te komen.

Natuurlijk moet de klootzak die stiekem filmt of fotografeert, worden aangepakt, maar bedenk u dat er niks te filmen zou vallen als u schouderophalend zou doen over wat naakt. Ik herinner me profvoetballers die in de kleedkamer in hun blote piemel werden geïnterviewd door Studio Sport. Die tijd wil ik terug. Iedereen ziet mijn borsten, so what? De helft van de wereldbevolking heeft borsten. De andere helft heeft een piemel, meestal een vrij kleine. Niks om je voor te schamen.

Krampachtig doen

U, u geeft de Aydin C.’s van de wereld macht over kwetsbare jongeren die experimenteren met naakt en seks. Alleen maar meer door krampachtig te doen over sexting en zelfs blote kinderen in bad. Mijn ideale wereld is er één waarin Amanda Todd nog leeft omdat ze tegen C. heeft gezegd: “dan deel je die filmpjes toch lekker, sneue creep?” Gewoon omdat ze niet chantabel is.

Gewoon omdat het borsten zijn, no big deal.

Is het Vrije Woord u écht lief? Help me dan met een financiële bijdrage. Deze website wordt elke dag bedreigd door de virtuele knokploegen van Domrechts, malafide Nederlandse journalisten en zelfs door de vicepremier. Steun Frontaal Naakt. Doneer aan de enige dwarsdenkende, onafhankelijke site van Nederland. Stort wat u missen kunt op rekeningnummer NL59 RABO 0393 4449 61 (N.P. Breedveld, Rabobank Rijswijk), SWIFT BIC RABONL2U o.v.v. ‘Frontaal Naakt’. Lees hier waarom dat niet met PayPal kan. Nog liever heb ik dat u op Frontaal Naakt adverteert of mij inhuurt. Mail mij. Mij financieel steunen kan nu ook op Patreon.