Home » Archief » Rot op met je taalfascisme


[24.01.2026]

Rot op met je taalfascisme

Peter Breedveld


Illustratie: Michael Sweerts.

Links en rechts proberen allerlei types altijd de baas te spelen over mijn taal. Op LinkedIn worden constant posts van me verwijderd vanwege “haatdragende teksten”, laatst nog toen ik iets schreef over Gidi Markuszower. Ik dacht eerst dat dit was omdat ik Markuszower citeerde, die zich inderdaad nogal haatdragend uit, maar nu ook het keurige medium De Correspondent door LinkedIn de mond wordt gesnoerd, realiseer ik me dat het gaat om mijn Hitler-vergelijking.

Rob Wijnberg van De Correspondent noemt Trump namelijk ‘het grootste gevaar sinds Adolf Hitler’ en daar wringt ‘m de schoen. Ik schreef dat Markuszower, die fantaseert over het doodvriezen van “verachtelijke Joodjes”, Afrikanen en moslims ontmenselijkt, een Apartheidssysteem voor moslims bepleit, mensen intimideert en bedreigt en ook nog vuurwapengevaarlijk is, “full-metal Hitler” tekeer gaat. De titel van het stuk waar ik naar linkte, luidt ‘De Constructieve Nazi’. Dat is satire, uiteraard. Ik schrijf de feiten op als een standup-comedian. Ik probeer mijn lezers te entertainen terwijl ik ze informeer.

Ik heb daar al heel lang gezeik mee, en ik en anderen hebben al duizend keer beargumenteerd dat je niet pas een nazi/fascist bent als je zes miljoen Joden en een miljoen Roma en LHBTI’ers fabrieksmatig hebt vermoord. Nazi’s waren al nazi’s voordat ze aan de Holocaust begonnen, toen Hitler in een interview met een Britse of Amerikaanse journalist – ik kan het zo snel niet terugvinden – naar buiten wees en zei: “Kijk, Joden zijn gewoon aan het winkelen en eten in restaurants, dus wat zeur je nou, je kunt alles wel antisemitisme noemen.”

Nazi’s waren al nazi’s vóór de Holocaust

Wat nu zo preuts door de media en de politicologen ‘radicaal-rechts’ wordt genoemd, praat in dezelfde termen en met dezelfde argumenten als Hitler in de jaren 30 en wordt op dezelfde manier door de media vertroeteld als Hitler toen. Over Wilders moesten we onze bek houden omdat hij moet worden beveiligd en Markuszower werd door NRC geprezen als een echte gentleman.

Rob Wijnberg is volgens mij de eerste lid van het establishment dat dit nu ook zegt, dat “wie pas van fascisme spreekt als de concentratiekampen een feit zijn, is blind voor de fases volgens welke het fascisme zich voltrekt.”

Wakey, wakey, De Correspondent is niet de eerste van wie een post verwijderd wordt. Velen gingen hem al voor, omdat ze kritiek op Israël hadden, protesteerden tegen de genocide in Gaza. De moedige strijder Berber van der Woude werd zelfs een poos verbannen van LinkedIn. Maar nu het de rijke witte mannen van De Correspondent overkomt, begint het te dagen dat onze vrije meningsuiting in het gedrang komt. Dit is een vast patroon in het vertoog, zie ook Hassnae’s nieuwe stuk.

Je wordt bedankt, LinkedIn!

Wat mijn engagement op LinkedIn betreft, dat platform had me geen grotere dienst kunnen bewijzen dan mijn post verwijderen, want het werd opgepikt door mensen met een veel groter bereik op dat platform dan ik, eerst door theoloog/journalist Remco van Mulligen en daarna door Lucas Winnips van Extinction Rebellion, die me ‘misschien wel de beste columnist van Nederland’ noemt en daarmee is mijn tirade tegen Markuszower en tegen degenen die in hem een redelijk alternatief voor de PVV zien toch nog gezien door veel anderen dan de vaste Frontaal Naakt-fans. Bovendien kreeg ik heel veel nieuwe connectieverzoeken, vooral vrouwen, viel me op, dus ik klaag niet.

Wel komen met al die aandacht steevast een paar zeikerds mee die me opdragen mijn toon en woordkeuze te fatsoeneren en dat ik ‘andersdenkenden’ zomaar fascist noem en zo. Lazerstraal een eind op. Je kunt het ‘andersdenkend’ noemen als iemand ‘verachtelijke Joodjes’ wil laten doodvriezen in een Pools bos, ik noem het nazi.

Ik blijf het verbijsterend vinden dat er in de Tweede Kamer racistische en fascistoïde tirades worden afgestoken waar Hitler zich nog van zou distantiëren, maar dat ik steeds op mijn flikker krijg omdat ik weiger te spreken en te schrijven zoals het een hoogopgeleide witte man betaamt, in de leugenachtige taal van het nepfatsoen.

Slaven en tot-slaaf-gemaakten

Maar niet alleen Rechts doet dat. Ik schreef een bespreking van het boek Uitverkoren van Saskia Pieterse en Janneke Stegeman, over de calvinistische wortels van de typisch Nederlandse racistische zelfverheerlijking, maar schreef in één bijzinnetje dat ik weiger de term “tot slaafgemaakten” te gebruiken, waar ik ook weer mensen mee heb boosgemaakt.

Rot op, ik kies mijn eigen woorden om te zeggen wat ík wil zeggen. Ik spreek namens niemand dan mezelf en dat wil ik zo houden. Ik wijs jullie dogma’s en tongbrekers af en bepaal mijn eigen grenzen. Ik ben nogal fanatiek antiracist en antifascist, en ik voorzie andere antiracisten en antifascisten van bruikbare munitie. Koester dat, in plaats van te proberen me te cancelen. Dat lukt je toch niet, want ik bén lang geleden al gecanceld.

 

 

 

Is het Vrije Woord u écht lief? Steun me dan met een financiële bijdrage. Doneer aan de enige dwarsdenkende, onafhankelijke (maar echt) site van Nederland. Rekeningnummer NL24 ASNB 8832 6749 39 (N.P. Breedveld, ASBN Rijswijk), BIC ASNB NL21.

Peter Breedveld, 24.01.2026 @ 19:07

[Home]
 

1 Reactie

op 24 01 2026 at 19:07 schreef Peter:

Reageren? Leesfrontaalnaakt@gmail.com.

 


Home

Archief

 

STEUN FRONTAAL NAAKT MET EEN TIKKIE!

 

 

CONTACT
Stuur uw loftuitingen en steunbetuigingen naar Frontaal Naakt.

NIEUWSBRIEF
Ontvang gratis de Frontaal Naakt nieuwsbrief.

 

pbgif (88k image)
 

Let op: Toelating van reacties en publicatie van opiniestukken van anderen dan de hoofdredacteur zelf betekenen geenszins dat hij het met de inhoud ervan eens is.

 

pbgif (88k image)
 

MEEST GELEZEN IN DECEMBER

O Wierd Duk, Koning der Joden

O Het ministerie van Mooie Ovens

O De verering van Borsato is verkrachtingscultuur

O Eva Jinek wil bloed zien

O Mark Rutte is een direct gevaar voor Europa

O Een homohater in de trein

O Brigitte Bardot was een nazi

O Kerstknetters met Jetten en Bontenbal

O Voorwaarts, Christ’nen! Trekt met Wierd Duk ten heil’gen strijd!

O Koning Willem, durf nou eens stelling te nemen tegen het Kwaad

 

pbgif (88k image)
 

BLURBS
“How does it feel to be famous, Peter?” (David Bowie)

“Breedveld is een éénmans no-go-area.” (Fréderike Geerdink)

“Tegenover de enorme hoeveelheid onnozelaars in de Nederlandse journalistiek, die zelfs overduidelijke schertsfiguren als Sywert, Baudet en Duk pas ver in blessuretijd op waarde wisten te schatten, staat een klein groepje van ondergewaardeerde woestijnroepers. Met Peter op 1.” (Sander Schimmelpenninck)

“Frontaal Naakt dient een publiek belang” (mr. P.L.C.M. Ficq, politierechter)

“Peter schrijft hartstochtelijk, natuurlijk beargumenteerd, maar zijn stijl volgt het ritme van zijn hart.” (Hafid Bouazza).

“Ik vind dat je beter schrijft dan Hitler” (Ionica Smeets)

“Peter is soms een beetje intens en zo maar hij kan wél echt goed schrijven.” (Özcan Akyol)

“Jij levert toch wel het bewijs dat prachtige columns ook op weblogs (en niet alleen in de oude media) verschijnen.” (Femke Halsema)

“Literaire Spartacus” (André Holterman)

“Wie verlost me van die vieze vuile tiefuslul?” (Lodewijk Asscher cs)

“Pijnlijk treffend” (Sylvana Simons)

네덜란드 매체 프론탈 나크트(Frontaal Naakt)에 따르면, 네덜란드 라 (MT News)

“Echt intelligente mensen zoals Peter Breedveld.” (Candy Dulfer)

“De Kanye West van de Nederlandse journalistiek.” (Aicha Qandisha)

“Vieze gore domme shit” (Tofik Dibi)

“Ik denk dat de geschiedenis zal uitmaken dat Peter Breedveld de Multatuli van deze tijd is.” (Esther Gasseling)

“Nu weet ik het zeker. Jij bent de antichrist.” (Sylvia Witteman)

“Ik ben dol op Peter. Peter moet blijven.” (Sheila Sitalsing)

“Ik vind hem vaak te heftig” (Hans Laroes)

“Schrijver bij wie iedereen verbleekt, weergaloos, dodelijk eerlijk. Om in je broek te piesen, zo grappig. Perfecte billen.” (Hassnae Bouazza)

“Scherpe confrontatie, zelfs als die soms over grenzen van smaak heen gaat, is een essentieel onderdeel van een gezonde democratie.” (Lousewies van der Laan)

“Ik moet enorm lachen om alles wat Peter Breedveld roept.” (Naeeda Aurangzeb)

“We kunnen niet zonder jouw geluid in dit land” (Petra Stienen)

“De scherpste online columnist van Nederland” (Francisco van Jole)

“Elk woord van jou is gemeen, dat hoort bij de provocateur en de polemist, nietsontziendheid is een vak” (Nausicaa Marbe)

“Als Peter Breedveld zich kwaad maakt, dan wordt het internet weer een stukje mooier. Wat kan die gast schrijven.” (Hollandse Hufters)

“De kritische en vlijmscherpe blogger Peter Breedveld” (Joop.nl)

“Frontaal Naakt, waar het verzet tegen moslimhaat bijna altijd in libertijnse vorm wordt gegoten.” (Hans Beerekamp – NRC Handelsblad)

“De grootste lul van Nederland” (GeenStijl)

“Verder vermaak ik mij prima bij Peter Breedveld. Een groot schrijver.” (Bert Brussen)

“Landverrader” (Ehsan Jami)

“You are an icon!” (Dunya Henya)

“De mooie stukken van Peter Breedveld, die op Frontaal Naakt tegen de maatschappelijke stroom in zwemt.” (Sargasso)

‘De website Frontaal Naakt is een toonbeeld van smaak en intellect.’ (Elsevier weekblad)

“Frontaal Gestoord ben je!” (Frits ‘bonnetje’ Huffnagel)

“Jouw blogs maken hongerig Peter. Leeshonger, eethonger, sekshonger, geweldhonger, ik heb het allemaal gekregen na het lezen van Frontaal Naakt.” (Joyce Brekelmans)

‘Fucking goed geschreven en met de vinger op de zere plek van het multicultidebat.’ (jury Dutch Bloggies 2009)

Frontaal Naakt is een buitengewoon intelligent en kunstig geschreven, even confronterend als origineel weblog waar ook de reacties en discussies er vaak toe doen.’ (jury Dutch Bloggies 2008)

‘Intellectuele stukken die mooi zijn geschreven; confronterend, fel en scherp.’ (Revu)

‘Extreem-rechtse website’ (NRC Handelsblad)

‘De meeste Nederlanders zijn van buitengewoon beschaafde huize, uitzonderingen als Peter Breedveld daargelaten.’ (Anil Ramdas)

‘Peter Breedveld verrast!’ (Nederlandse Moslim Omroep)

‘Breedveld is voor de duvel nog niet bang’ (Jeroen Mirck)

‘Nog een geluk dat er iemand bestaat als Peter Breedveld.’ (Max J. Molovich)

‘Godskolere, ik heb me toch over je gedróómd! Schandalig gewoon.’ (Laurence Blik)

 

pbgif (88k image)
 

LINKS

 

 


 

(Advertentie)
 

 

 

RSS RSS