Home » Archief » De constructieve nazi


[22.01.2026]

De constructieve nazi

Peter Breedveld


Illustratie: Pieter Brueghel de Jonge.

Gisteren verwijderde LinkedIn weer eens een post van mij wegens “haatdragende tekst”. Het ging om citaten van Gidi Markuszower, met wie Rob Jetten gaat praten over deelname aan zijn kabinet. Markuszower vindt dat “verachtelijke Joodjes” moeten doodvriezen in een Oost-Europees bos en tiert over Afrikaanse beesten en hyena’s uit het donkere Midden-Oosten, uit “achterlijke zandbaklanden”, waar Nederland mee wordt “volgepropt”.

Toch vinden de media en de mensen thuis het normaal dat Markuszower een plekje aan de informatietafel verdient als mogelijke coalitiepartner. Dat bewijst eens te meer – niet de eerste keer dat ik dit schrijf – dat het rabiate racisme van de PVV helemaal geen probleem vormt in de ogen van het Redelijke Midden. Het ging niet om de PVV en waar die voor staat en ook niet omdat Wilders allemaal uitkraamt. Markuszower is wat dat betreft erger dan zijn voormalige baas. Wilders is simpelweg geen betrouwbare partner met wie je een stabiel kabinet kunt vormen.

Stickertje

Dat is alles. De mensen in mijn bubbel zijn allemaal verontwaardigd, Thomas Hogeling verbaast zich er ook over dat je als PVV’er kennelijk alleen maar een nieuw stickertje op je voorhoofd hoeft te plakken om weer mee te mogen doen. Maar het gaat er niet om dat Wilders een nazi is, daar ging het nooit om. Wat Rob Jetten niet leuk aan Wilders vindt, is dat hij geen constructieve nazi is.

O, en dat zijn partij niet democratisch is georganiseerd, daar maakt iedereen zich ook vreselijk druk om. Mij persoonlijk heeft dat nooit geboeid. Alsof het fijner is om gedeporteerd te worden als de PVV dat op een ledenbijeenkomst besluit.

Markuszower zegt: “Ik ben niet zoals die andere nazi, ik ben constructief, ik wil met iedereen praten, ik wil meedoen.” Hij praat daarbij op een onkarakteristiek beheerste manier, alsof hij onder de valium zit, en iedereen is vergeten dat hij bewindslieden voor een tribunaal wilde zien omdat ze Nederland hadden overgeleverd aan de asielzoekers en de moslims.

Hysterisch

Die gast is radicaler dan Wilders, een totale gek. Hij is ook voor een Apartheidssysteem ten aanzien van moslims. Ik zag ‘m een keer op een bijeenkomst over Joden en moslims, ik had nog nooit iemand zo hysterisch zien blèren. Ik zat naast Jaap Hamburger van Een Ander Joods Geluid, hij keek naar Hamburger met een karikaturaal kwaadaardige blik. Hij ziet er ook uit als een kruising tussen Al Bundy en Gargamel.

Sommige commentaarmakers herinneren ons er aan dat Markuszower niet door een screening van de AIVD heenkwam. Dat hij een agent van Israël zou zijn, gaat al jaren rond. Dude, wat maakt dat uit. Iedereen in Nederland is een agent van Israël. Ik wil Markuszower niet in de regering omdat hij een fascistische racist is.

Beschaving

Dat zou ik niet hoeven moeten te schrijven. Het zou vanzelfsprekend moeten zijn dat, wanneer je je uitlaat over andere mensen zoals Markuszower en Wilders en Nanninga en de Hooitrol en hoe heet dat tuig allemaal doen, je niet meer meedoet. Niet alleen niet in een regeringscoalitie, niet eens aan de verkiezingen. Mensen ontmenselijken zou de limit moeten zijn, dan moet je automatisch worden uitgesloten van deelname aan welke verkiezingen dan ook. De Pedopartij is toch ook verboden?

Elke politieke partij – of dwerggeitenvereniging, of voetbalclub – zou een paar basale principes van beschaving moeten onderschrijven. Je behandelt mensen als mensen en je laat ze dus niet doodvriezen in het bos of verdelgen, of behandelen als tweede- of derderangsburger.

Dat die regel hier niet geldt, bewijst dat we geen beschaving zijn. Maar zeik vooral weer over mijn toon en woordkeuze.

 

 

 

Is het Vrije Woord u écht lief? Steun me dan met een financiële bijdrage. Doneer aan de enige dwarsdenkende, onafhankelijke (maar echt) site van Nederland. Rekeningnummer NL24 ASNB 8832 6749 39 (N.P. Breedveld, ASBN Rijswijk), BIC ASNB NL21.

Peter Breedveld, 22.01.2026 @ 09:11

[Home]
 

1 Reactie

op 22 01 2026 at 09:11 schreef Peter:

Reageren? Leesfrontaalnaakt@gmail.com.

 


Home

Archief

 

STEUN FRONTAAL NAAKT MET EEN TIKKIE!

 

 

CONTACT
Stuur uw loftuitingen en steunbetuigingen naar Frontaal Naakt.

NIEUWSBRIEF
Ontvang gratis de Frontaal Naakt nieuwsbrief.

 

pbgif (88k image)
 

Let op: Toelating van reacties en publicatie van opiniestukken van anderen dan de hoofdredacteur zelf betekenen geenszins dat hij het met de inhoud ervan eens is.

 

pbgif (88k image)
 

MEEST GELEZEN IN DECEMBER

O Wierd Duk, Koning der Joden

O Het ministerie van Mooie Ovens

O De verering van Borsato is verkrachtingscultuur

O Eva Jinek wil bloed zien

O Mark Rutte is een direct gevaar voor Europa

O Een homohater in de trein

O Brigitte Bardot was een nazi

O Kerstknetters met Jetten en Bontenbal

O Voorwaarts, Christ’nen! Trekt met Wierd Duk ten heil’gen strijd!

O Koning Willem, durf nou eens stelling te nemen tegen het Kwaad

 

pbgif (88k image)
 

BLURBS
“How does it feel to be famous, Peter?” (David Bowie)

“Breedveld is een éénmans no-go-area.” (Fréderike Geerdink)

“Tegenover de enorme hoeveelheid onnozelaars in de Nederlandse journalistiek, die zelfs overduidelijke schertsfiguren als Sywert, Baudet en Duk pas ver in blessuretijd op waarde wisten te schatten, staat een klein groepje van ondergewaardeerde woestijnroepers. Met Peter op 1.” (Sander Schimmelpenninck)

“Frontaal Naakt dient een publiek belang” (mr. P.L.C.M. Ficq, politierechter)

“Peter schrijft hartstochtelijk, natuurlijk beargumenteerd, maar zijn stijl volgt het ritme van zijn hart.” (Hafid Bouazza).

“Ik vind dat je beter schrijft dan Hitler” (Ionica Smeets)

“Peter is soms een beetje intens en zo maar hij kan wél echt goed schrijven.” (Özcan Akyol)

“Jij levert toch wel het bewijs dat prachtige columns ook op weblogs (en niet alleen in de oude media) verschijnen.” (Femke Halsema)

“Literaire Spartacus” (André Holterman)

“Wie verlost me van die vieze vuile tiefuslul?” (Lodewijk Asscher cs)

“Pijnlijk treffend” (Sylvana Simons)

네덜란드 매체 프론탈 나크트(Frontaal Naakt)에 따르면, 네덜란드 라 (MT News)

“Echt intelligente mensen zoals Peter Breedveld.” (Candy Dulfer)

“De Kanye West van de Nederlandse journalistiek.” (Aicha Qandisha)

“Vieze gore domme shit” (Tofik Dibi)

“Ik denk dat de geschiedenis zal uitmaken dat Peter Breedveld de Multatuli van deze tijd is.” (Esther Gasseling)

“Nu weet ik het zeker. Jij bent de antichrist.” (Sylvia Witteman)

“Ik ben dol op Peter. Peter moet blijven.” (Sheila Sitalsing)

“Ik vind hem vaak te heftig” (Hans Laroes)

“Schrijver bij wie iedereen verbleekt, weergaloos, dodelijk eerlijk. Om in je broek te piesen, zo grappig. Perfecte billen.” (Hassnae Bouazza)

“Scherpe confrontatie, zelfs als die soms over grenzen van smaak heen gaat, is een essentieel onderdeel van een gezonde democratie.” (Lousewies van der Laan)

“Ik moet enorm lachen om alles wat Peter Breedveld roept.” (Naeeda Aurangzeb)

“We kunnen niet zonder jouw geluid in dit land” (Petra Stienen)

“De scherpste online columnist van Nederland” (Francisco van Jole)

“Elk woord van jou is gemeen, dat hoort bij de provocateur en de polemist, nietsontziendheid is een vak” (Nausicaa Marbe)

“Als Peter Breedveld zich kwaad maakt, dan wordt het internet weer een stukje mooier. Wat kan die gast schrijven.” (Hollandse Hufters)

“De kritische en vlijmscherpe blogger Peter Breedveld” (Joop.nl)

“Frontaal Naakt, waar het verzet tegen moslimhaat bijna altijd in libertijnse vorm wordt gegoten.” (Hans Beerekamp – NRC Handelsblad)

“De grootste lul van Nederland” (GeenStijl)

“Verder vermaak ik mij prima bij Peter Breedveld. Een groot schrijver.” (Bert Brussen)

“Landverrader” (Ehsan Jami)

“You are an icon!” (Dunya Henya)

“De mooie stukken van Peter Breedveld, die op Frontaal Naakt tegen de maatschappelijke stroom in zwemt.” (Sargasso)

‘De website Frontaal Naakt is een toonbeeld van smaak en intellect.’ (Elsevier weekblad)

“Frontaal Gestoord ben je!” (Frits ‘bonnetje’ Huffnagel)

“Jouw blogs maken hongerig Peter. Leeshonger, eethonger, sekshonger, geweldhonger, ik heb het allemaal gekregen na het lezen van Frontaal Naakt.” (Joyce Brekelmans)

‘Fucking goed geschreven en met de vinger op de zere plek van het multicultidebat.’ (jury Dutch Bloggies 2009)

Frontaal Naakt is een buitengewoon intelligent en kunstig geschreven, even confronterend als origineel weblog waar ook de reacties en discussies er vaak toe doen.’ (jury Dutch Bloggies 2008)

‘Intellectuele stukken die mooi zijn geschreven; confronterend, fel en scherp.’ (Revu)

‘Extreem-rechtse website’ (NRC Handelsblad)

‘De meeste Nederlanders zijn van buitengewoon beschaafde huize, uitzonderingen als Peter Breedveld daargelaten.’ (Anil Ramdas)

‘Peter Breedveld verrast!’ (Nederlandse Moslim Omroep)

‘Breedveld is voor de duvel nog niet bang’ (Jeroen Mirck)

‘Nog een geluk dat er iemand bestaat als Peter Breedveld.’ (Max J. Molovich)

‘Godskolere, ik heb me toch over je gedróómd! Schandalig gewoon.’ (Laurence Blik)

 

pbgif (88k image)
 

LINKS

 

 


 

(Advertentie)
 

 

 

RSS RSS