Beg to differ, Tom-Jan Meeus: Wilders is een fascist en kickt op geweld
Peter Breedveld

‘Ik heb genoeg PVV-documenten gezien om te weten dat Wilders niets met geweld heeft: elke gelijkenis met fascisme gaat mank’, aldus de Grote Denker Tom-Jan Meeus in NRC Handelsblad. Meeus brengt ook nog de Moeder aller Argumenten in: ‘de man wordt al ruim tien jaar beveiligd.’
Dat is wat elke PVV’er altijd zegt bij kritiek op zijn Führer: maar Wilders moet beveiligd worden. Ik vind dat een weinig steekhoudend argument. Hitler, Mao, Stalin en Souharto moesten ook beveiligd worden, maar zijn die boven alle kritiek verheven? Ik dacht het niet. Ik vind die beveiliging van Wilders juist een argument tégen hem: van achter zijn haag van gewapende gorilla’s kan Wilders roepen wat hij wil, niemand doet ‘m wat, de mensen die slachtoffer zijn van zijn gehits, moeten het zonder beveiliging doen. Die zijn vogelvrij.
En ik weet niet welke documenten Meeus gelezen heeft, maar kennelijk heeft hij wat interviews en toespraken van Wilders gemist, waarin hij onder meer oproept Marokkanen door de knieën te schieten, tientallen miljoenen moslims uit Europa te deporteren en de ‘totale oorlog’ verklaart aan de ‘multiculturele elite’. Ook feliciteerde Wilders de actievoerders tegen een azc in Purmerend, die hun gemeentebestuur op de knieën had gekregen door middel van doodsbedreigingen en geweld.
Revolte
Verder heeft hij al eens gezegd dat rassenrellen hem niet slecht zouden uitkomen en onlangs nog dreigde hij met een revolte als hij niet tot Zonnekoning wordt uitgeroepen.
Ik bestrijd dus dat Wilders niets met geweld zou hebben. Wilders heeft heel veel met geweld. Hij is slim genoeg om niet openlijk op te roepen tot het breken van benen, het bombarderen van azc’s en gemeentehuizen en het bedreigen van zijn critici, maar hij weet dat zijn aanhang er niet vies van is en hij gebruikt dat om tegenstanders te intimideren.
Het gaat bij Wilders net als bij GeenStijl en Powned. Je noemt iemand bij naam en toenaam, zegt wat lelijke dingen over hem, linkt naar zijn adres en wast je handen in onschuld als je slachtoffer met zijn kinderen moet onderduiken vanwege de duizenden bedreigingen van je aanhang. En de volgende keer, bij een andere tegenstander, doe je het weer precies zo.
Kutkop
Daar leid je een NRC-journalist misschien mee om de tuin, maar mij niet. Wilders is een fascist die kickt op geweld. De aanslagen op moskeeën en het nog steeds toenemende geweld tegen moslims zijn een direct gevolg van zijn stemmingmakerij. Waar het NRC trouwens koortsachtig aan meedoet.
Ja maar, zegt Meeus, er was ook een jongen die tweette dat hij Wilders door zijn kutkop wil schieten, en een hoogleraar heeft gezegd dat mensen in opstand tegen Wilders moeten komen.
Ik noem dat de Miko Flohrisering van het debat. Net als archeoloog Miko Flohr, die overal een mening over heeft maar nooit partij kiest, kijkt Meeus toe hoe een groep Neonazi’s een moslima een abortus schopt om na afloop, onder het genot van een warme kop thee met een koekje, de boel eens even goed te nuanceren: “Die vrouw had wél geroepen dat die Neonazi’s klootzakken zijn, dat is toch ook niet aardig. Er is ook een andere kant van het verhaal.” En Meeus heeft genoeg documenten gelezen om te weten dat die Neonazi’s niks met geweld hebben.
Myopie
Dat Meeus verzint dat ‘steeds minder mensen beide werkelijkheden leren kennen’, dat ze dus alleen maar kennis zouden nemen van het toenemende geweld tegen moslims en niet van de hoogleraar die vindt dat mensen tegen Wilders in opstand zouden moeten komen, tekent zijn myopie en zijn schokkende gebrek aan realiteitszin. Die hoogleraar mag zich nu al drie dagen in een enorme mediabelangstelling verheugen, en ook die jongen die hem voor zijn kuttekop wil schieten, is inmiddels tot bekende Nederlander gebombardeerd. Dat er überhaupt aandacht is voor een aanslag op een moskee, is een vrij nieuw verschijnsel. Niet zo lang geleden las je daarover uitsluitend op Krapuul, Allochtonië en Frontaal Naakt en D66’ers lachten je dan uit dat “een moskee is geen moslim”.
En nu er dan toch eindelijk een paar berichten over die aanslag verschijnen, haast Tom-Jan Meeus zich naar de microfoon om ons te waarschuwen dat we beide werkelijkheden moeten kennen.
Empathie
Maar wat is werkelijkheid? Moet een jongen, die in grote woede iets over Wilders roept, echt als een even groot gevaar gezien worden als de massa’s bezorgde burgers die azc’s bombarderen, moslima’s in elkaar slaan en moslims bedreigen? Verdient hij niet een klein beetje meer empathie? Een eenling met een islamitische achtergrond, die dag na dag vernederd wordt in de media, door de politiek, en die na de zoveelste provocatie van Wilders in zijn blinde woede iets doms tweet?
Het mag niet, ik moet er speciaal bij zeggen dat ik het ten strengste afkeur, anders staat straks Pownews weer bij mijn werkgever voor de deur, maar een wanhoopskreet van de machteloze tegen de machtsmisbruiker, is dat nou echt de andere werkelijkheid? Is een hoogleraar die opmerkt dat Wilders appelleert aan het fascistische gevoel, en die nog onvolledig geciteerd wordt ook, want hij legde meteen uit wat hij bedoelde toen hij zei dat mensen in opstand moesten komen: dat Kamerleden en de Kamervoorzitter hem niet weg moeten laten komen met zijn schofferingen aan het adres van het parlement, is dat echt de andere kant van de medaille van het geweld tegen moslims?
Gedemoniseerd
Nee, ik vind dat een uitermate laf en onhoudbaar standpunt. Er is sprake van een bevolkingsgroep die wezenlijk wordt bedreigd, die niet veilig meer naar de moskee kan, die niet zonder aanzienlijk risico met een hoofddoek over straat kan, wiens godsdienstvrijheid wordt bedreigd, die constant wordt gedemoniseerd, vernederd, getergd, getreiterd, niet alleen door Wilders en zijn aanhang, maar ook door de andere politici (ik durf ze hier niet te noemen, uit angst voor nog meer represailles).
En als dan iemand uit die groep een keer wat terugzegt, dan pas komen de Miko Flohrs en de Tom-Jan Meeusen in beweging. Als typische, laffe Nederlanders.
Er zijn inderdaad twee werkelijkheiden: de tastbare werkelijkheid op straat, waarin azc’s en moskees in de hens worden gestoken en politici hun kinderen moeten laten onderduiken, vanwege Wilders’ aanhang, en de papieren werkelijkheid van Tom-Jan Meeus en zijn documenten.
Is het Vrije Woord u écht lief? Steun dan Frontaal Naakt. Doneer aan de enige dwarsdenkende, onafhankelijke site van Nederland. Stort wat u missen kunt op rekeningnummer NL59 RABO 0393 4449 61 (N.P. Breedveld, Rabobank Rijswijk), SWIFT BIC RABONL2U o.v.v. ‘Frontaal Naakt’. Lees hier waarom dat niet met PayPal kan. Nog liever heb ik dat u op Frontaal Naakt adverteert of mij inhuurt. Mail mij.





RSS