Frontaal
Naakt
8 april 2015

‘Joden die branden het best’

Peter Breedveld

pas16

Dat antisemitische spreekkoor van FC Utrecht kan u natuurlijk alleen hebben geschokt als u werkelijk geloofde dat Jodenhaat uit de Arabische wereld is overgewaaid.

U bent dan erg dom maar u bent niet alleen, want als het in de media of de politiek gaat over antisemitisme, gaat het altijd over moslims. Ook de recentste antisemitismemonitor van het CIDI leest als het script voor een aflevering van Opsporing Verzocht, vol beschrijvingen van ‘getinte jongeren’ en dergelijke. Dat viel te verwachten met een CIDI-directeur die zich 24/7 bezighoudt met het verdachtmaken van Turken en Marokkanen, maar het blijft vreemd dat bijvoorbeeld een rant over Jodenneuzen, ‘eindoplossing’, ‘kampen’ en ‘douchen’ genegeerd wordt door het CIDI, mits geschreven door een roomblanke racist, uiteraard, op een site die grossiert in Holocaustgrapjes.

Oproepen tot een Kristallnacht

Antisemitisme tiert welig onder autochtone Nederlanders, is nooit weggeweest, zoals de trouwe lezertjes van Frontaal Naakt allang weten. Racisme, homohaat én antisemitisme zijn hobby’s die ook in Nederland vooral worden bedreven door autochtonen. Zelfs de verontwaardiging over antisemitisme heeft in Nederland meestal een heel vies, antisemitisch bijsmaakje. De felste Donald Sutherlands blijken op een moment van verminderde waakzaamheid nogal eens zelf de grootste antisemieten.

Neem bijvoorbeeld Bart Schut, ook constant bezig overal antisemieten aan te wijzen, maar zodra een Jood een mening heeft die hem niet bevalt, is hij de eerste die haar Joodsheid tegen haar gebruikt, daarbij ook nog fijnzinnig opmerkend dat ze ‘oproept tot een Kristallnacht’. Toegejuicht, nota bene, door eerder genoemde CIDI-directeur!

Juiste huidskleur

Dus nee, ik ben niet geschokt door een tribune vol blanke mannen die zingen dat Joden het best branden. Het is ook niet de eerste keer dat een wedstrijd tegen Ajax verzandt in een antisemitisch festijn. Eerder al klonken uit honderden kelen de leuzen ‘Hamas, Hamas, alle Joden aan het gas‘ en ‘We gaan op Jodenjacht‘. Ik durf nog wel een wedje te leggen op het stemgedrag van de heren, ook. Dat is vast geen GroenLinks of PvdA. Dat zal meer richting blonde Führer gaan, die immers ook geen enkele moeite heeft met antisemieten, zolang die maar de juiste huidskleur hebben.

Wat ik dan weer wel opmerkelijk vond, is dat die hele FC Utrecht-tribune dat liedje zo keurig in de maat zong. Dit was van tevoren geoefend. Iemand heeft die tekst geschreven en rondgestuurd, op een bekend wijsje gezet, en dat is voor de wedstrijd gerepeteerd. “Papa is even een liedje aan het oefenen, Kimberley! ‘Mijn vader die was een commando, mijn moeder zat bij de SS, samen verbrandden ze Joden, want Joden die branden het best’.”

De ene antisemiet is de andere niet

Gezellig en leuk. Maar wie gaat die apen uitleggen dat zoiets wel op GeenStijl kan, maar natuurlijk niet in het voetbalstadion? Of dat het heel wat anders is als Sylvia Witteman Holocaustgrapjes maakt? Dat voetbalsupporters niet moeten denken dat ze dat óók mogen?

Ik ben echt heel benieuwd naar de argumenten. U mag ze hieronder in de reactieruimte inbrengen. Reageerder Maurice kan het vast precies uitleggen, waarom de ene antisemiet de andere niet is.

Als alle lezers van Frontaal Naakt, het enige echte dissidente geluid in Nederland, nou maandelijks twee euro zouden storten, zouden de makers van deze website volkomen autonoom zijn! Lees hier waarom donaties nodig zijn. Stort op rekeningnummer NL59 RABO 0393 4449 61 (N.P. Breedveld, Rabobank Rijswijk), SWIFT BIC RABONL2U o.v.v. ‘Frontaal Naakt’.

Peter Breedveld